Mozilla vydala internetový prehliadač Firefox 6 pre Mac

firefox-6-mac

Fanúšikovia internetového prehliadača s líškou v logu by si mali stiahnuť jeho najnovšiu verziu – Firefox 6. Keďže sa Mozilla rozhodla pre častejšie vydávanie aktualizácií, noviniek nie je mnoho. Oproti predchádzajúcej verzii prináša Firefox 6 o 20 % vyššiu rýchlosť a podporu nových HTML5 a CSS3 elementov. Ako však poznamenávajú stránky Cult of Mac, Firefoxu 6 chýba podpora zobrazenia na celú obrazovku v OS X Lion.

Zdroj: Cult of Mac

Viac článkov na tému

7 komentáre v archíve

 1. Psittacula píše:

  Nie je to líška, ale panda. http://en.wikipedia.org/wiki/Red_panda

 2. Psittacula píše:

  (Nič tým ale samozrejme nevyčítam, keďže to v logu je zrejme skutočne líška. Sami totiž nevedia, čo to vlastne má byť, dilinovia. Názov však určite referuje na pandu červenú.)

 3. KaVe píše:

  @Psittacula mat tvoje problemy :)

 4. win2mac píše:

  Takze podla Psittaculu je to vlastne Firepanda :)

 5. d_rc píše:

  “It’s similar to Firebird. It’s easy to remember. It sounds good. It’s unique. We like it. And we weren’t able to find any other project or company even remotely similar to a web browser that uses the same name.”
  —Mozilla.org, Why change the name?

 6. Dodo píše:

  Odporucam premenovat na Firepandabutinimageiconisfox :-D

 7. Psittacula píše:

  Psittacula prichádza, skóruje a víťazí! Uznávam, že tie dva komentáre som si mohol odpustiť, ale možno niekoho podnietia preskúmať predmetné zvieratá aj proces tvorenia názvu a loga. Pre mňa to bolo tiež kedysi prekvapením.

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia