Microsoft sa nevzdáva a bojuje proti ochrannej známke Apple na “App Store”

Spor medzi Apple a Microsoftom o ochrannú známku „App Store“ ani zďaleka nekončí. Microsoft poskytol ďalší dokument podložený expertom na lingvistiku Ronaldom R. Buttersom, ktorý hľadá chyby vo vyjadrení rovnako zameraného experta najatého Applom. Podľa Buttersona App Store znamená jednoducho obchod, v ktorom sú predávané aplikácie. Ide teda o generický pojem, ktorý nemá byť chránený ochrannou známkou. Nedávno Apple zažaloval za použitie názvu „Appstore for Android“ konkurenčný Amazon. Podľa Applu je to porušenie ochrannej známky, no podľa Microsoftu ďalší dôkaz, že tento pojem je príliš všeobecný.

komentáre
  1. to chore, ten uradnik ktory im schvalil trademark „app store“ je asi retardovany, argument proti microsoftu ze „windows“ je tiez bezny nazov je irelevantny, pretoze windows nesuvisia s IT, je to len nazov, znacka na odlisenie sa, takisto ako „Apple“
    to si teraz zalozim obchod s potravinami a zaregistrujem si trademark „Potraviny“ a kazdeho kto pouzije slovo „potraviny“ v nazve obchodu zazalujem? ..super, uz aj bezim na urad priemyselneho vlastnictva, ale nastastie ma tu na Slovensku poslu s tym doriti
    vivat amerikan demokracy

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.