Mac OS X Lion prinesie obrátené scrollovanie podobné iOS, vyskúšať si ho môžete už teraz

O tom, ako sa Apple snaží priblížiť obidve svoje platformy, Mac OS X a iOS, čo najbližšie k sebe, už nepochybuje asi nikto. Svedčí o tom aj ďalšia novinka, ktorú v lete prinesie nová generácia operačného systému pre Macy, Mac OS X Lion. Ide o „reverse scrolling“, teda obrátené scrollovanie, pohyb po dlhých textoch a podobne. Ak sa pohybujete v texte na vašom iPhone či iPade, pohybom prsta hore sa vlastne posúvate v texte dole. Tento pohyb je prirodzený, pripomína totiž skutočný papier, s ktorým by ste urobili to isté. Na Mac OS X to ale funguje naopak. Scrollovaním na vašej myši alebo touchpade dole sa posúvate nižšie aj v texte. To sa však v Mac OS X Lion zmení.

iPhone 4 scrollovanie Prinesie totiž novinku „reverse scrolling“. Ak prvé čo vám napadlo je, že pôjde o ďalšiu novinku, ktorú podobne ako mechanický prepínač na iPade nepôjde vypnúť (Apple túto chybu po sťažnostiach používateľov v aktualizácii napravil) a nastaviť tak, ako sme zvyknutí, nebojte sa. Reverse scrolling budete môcť jednoducho prepnúť na klasické scrollovanie, a tak oproti Mac OS X Snow Leopard nepocítite žiaden rozdiel.

Scroll ReverserPodľa ohlasov vývojárov testujúcich aj túto novinku ide o krok vpred. Aj na Mac OS X Lion to po chvíli používania budete na vašej Magic Mouse alebo Magic Tracpade (či touchpade MacBooku) vnímať úplne prirodzene. Ak si to chcete vyskúšať už teraz, určite si stiahnite bezplatnú aplikáciu Scroll Reverser. Tá vám umožní si cez odkaz v menu nastaviť opačné scrollovanie na Mac OS X 10.5 a novšom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend