Ľudia opäť zaspali do práce kvôli nefunkčnosti budíkov v iOS

Používatelia iPhonov, iPodov touch a iPadov, ktorí sa spoliehajú na zabudované budíky v predinštalovanej aplikácii Clock, s najväčšou pravdepodobnosťou opäť zaspali do práce alebo zabudli na svoje povinnosti. O tomto probléme sa už objavili správy na internete, upozornili nás naňho aj čitatelia MacBlog.sk, ktorí s ním majú skúsenosť.

Ak ste teda mali 1. alebo 2. januára 2011 nastavený jednorázový budík, s najväčšou pravdepodobnosťou vám nezvonil. Nefunkčnosť budíkov sa ale neprejaví v prípade, že máte nastavené automatické opakovanie budenia. Problém napokon potvrdila aj hovorkyňa Apple, Natalie Harrison, ktorá povedala, že firma si je vedomá problému s nefungujúcimi budíkmi v prvých dvoch dňoch roka 2011. Všetky budíky by však mali bezproblémovo fungovať už od 3. januára.

Napriek tomu je zarážajúce, že nie práve najlacnejšie zariadenia ako iPhone, iPod touch a iPad v dnešnej dobe stále nie sú schopné poskytnúť spoľahlivo tak elementárnu funkciu ako budíky. Nezvoniace budíky naviac nemuseli ich majitelia zažiť prvý raz, podobný problém sa už raz objavil, vtedy sa však týkal budíkov, ktoré mali nastavené automatické opakovanie.

Od dnes by sa už chyba s budíkmi prejavovať nemala, o svoje skúsenosti sa však môžete s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend