Kto najviac zarába na Mac App Store?

toppaid-macappstore-june2011

Stránky 9 To 5 Mac si všimli zaujímavú skutočnosť, že softvér od Applu zaberá v rebríčku deväť z desiatich najpredávanejších platených aplikácií v Mac App Store. Jedinou výnimkou je Angry Birds na ôsmom mieste. Na slovenskom Mac App Store je situácia trochu vyrovnanejšia, Apple zaberá „len“ päť miest spomedzi najpredávanejších platených aplikácií – novinka Final Cut Pro X a Motion, FaceTime, Xcode a iPhoto. Pre koho je teda Mac App Store výhodný? Zdá sa, že pre používateľov je stále výhodnejšie nakupovať ostatný softvér priamo zo stránok vývojárov.

Vľavo rebríček najpredávanejších Mac aplikácií v USA, vpravo na  Slovensku

Viac článkov na tému

6 komentáre v archíve

 1. Martin Světlík píše:

  Já bych to viděl tak, že zatímco Apple neustále představuje nějaké novinky, případně do Mac App Store umisťuje aplikace za výrazně výhodnější cenu, tak v případě ostatních vývojářů tomu tak není. Navíc řekněme si upřímně, Mac App Store funguje relativně krátce a většina uživatelů aplikace již zakoupené má a není důvod je tak často vyhledávat. iLife 11 většina uživatelů určitě v retail balení nekupovala, zatímco na Mac App Store za výhodnou cenu se to přímo nabízí.

 2. ssamoo píše:

  Vobec v tom nevidim problem…takyto unifikovany sposob nakupovania je to najlepsie co moze byt pre uzivatela. Ak chcem nejaky program a je tam za bezkonkurencne najvyhodnejsiu cenu, tak si ho tam kupim, mam ho hned a platba sa zrealizuje pomocou Apple ID a nepotrebujem vypisovat udaje z kreditnej karty na inu stranku..

 3. mrcookie píše:

  Proč tam je to xcode? To je přece free.

 4. skladko píše:

  Prepáčte, ale v prípade mnohých softwarov na AppStore je tvrdenie autora článku nie celkom pravdivé. Mnohé softíky sú predávané cez AppStore oveľa lacnejšie ako v “škatuľovej” verzii.

 5. Leachim píše:

  @skladko: Možno oproti škatuľovej verzii áno, ale narazil som asi na 5-6 programov o ktoré som mal záujem a boli o 10-15€ drahšie oproti kúpe z webu, teda by bolo výhodnejšie ich NEkupovať cez appstore, ale zo stránky, príkaldom do nedávna bol Things, ten stál o 10€ viac ako na webe, teraz stojí o 10€ menej…  Panic Coda stojí na webe 99USD(70€), v appstore 79.99€. Live interior 3D na webe 35, v appstore 40, pro verzia na webe 90, v appstore 95.. A mnoho iných programov je takto o 5-10€ rozdielnych.. Za čo mám dávať tých 5€ navyše? Za to, že sa mi to samo pridá do applications folderu a nemusím vypĺňať jeden formulár? Nech sa na mňa potom nečudujú, že im tie aplikácie cez appstore ľudia nekupujú…

 6. Juraj píše:

  a netreba zabudnut ze netreba instalacne media. Pri novom kompe sa prihlasim a stiahnem znova. To je celkom fajn ako nahanat kde som dal to seriove cislo zasa.

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia