iTunes Movie Store – filmy cez iTunes už aj u nás!

Pred mesiacom, koncom septembra, nás všetkých prekvapilo, že Apple úplne nečakane splnil prianie mnohých slovenských a českých fanúšikov – spustil iTunes Music Store s ponukou hudby aj u nás. V tom čase v krajinách, kde už bola hudba cez iTunes dostupná dlhší čas, pribudla aj ponuka filmov. Na základe toho sme mohli očakávať, že filmy v našom iTunes Store sú oveľa bližšie ako kedykoľvek predtým, ale málokto by povedal, že sú až tak blízko. Len o mesiac neskôr teraz Apple spustil iTunes Movie Store aj u nás.

Čo to znamená? V klasickej ponuke iTunes Store na počítači hore k ostatným položkám pribudla aj kategória „Films“. V nej nájdete pomerne veľkú ponuku filmov. Nechýbajú ani filmy v HD, novinky, ktoré ešte len nedávno boli v kinách, a hlavne „požičovňa filmov“. Tá bude obzvlášť pohodlná pre všetkých, ktorí si zakúpili Apple TV. Za výhodnú cenu (oproti nákupu) si totiž môžete jedným kliknutím požičať film, ktorý si následne môžete pozrieť na Apple TV, na ktoromkoľvek iOS zariadení (iPhone, iPod touch alebo iPad), alebo na Macu/PC. Zapožičaný film vám je k dispozícii 30 dní, od jeho spustenia máte na dopozeranie na ktoromkoľvek spomínanom zariadení 48 hodín.

Jediným problémom pre slovenských a českých divákov môže byť jazyková bariéra. Pri prehliadaní ponuky filmov sa nám zatiaľ nepodarilo nájsť žiaden, ktorý by bol dabovaný v češtine alebo slovenčine, a aj titulky sú v angličtine. Dá sa však predpokladať, že aj to sa časom vyrieši, zatiaľ ide len o to, že filmy máme sprístupnené aj my.

Aký bol váš prvý film z iTunes Movie Store? Kúpili ste si ho alebo len požičali?

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend