iPhone je v zákazníckej ankete najlepším smartfónom už päť rokov

img_8df7fe584827d730539c2fe53f2cba0821b0bb884f33b757cc58d6e6514c4473

iPhone je miláčikom zákazníkov. Aspoň tak to vyzerá podľa prieskumov a štatistík. V USA je iPhone 4 najpredávanej­ším smartfónom a druhé miesto obsadzuje starší iPhone 3GS. Najnovší prieskum JD Powers, v ktorom zákazníci vyjadrujú svoju spokojnosť so smartfónmi, nehovorí nič iné. Piaty rok po sebe sa iPhone umiestnil na prvom mieste. Spolu získal 795 bodov z 1000 a odniesol si päť hviezdičiek (maximum) v každej kategórií okrem batérie.

Na druhom mieste sa umiestnila Motorola so 763 bodmi, tretie miesto obsadilo HTC so 762 bodmi, štvrté a piate miesto patrí RIMu (BlackBerry) a Nokii. Na poslednom mieste sa umiestnil Samsung, ktorý Apple zažaloval za imitovanie produktov. Zrejme nejde až o tak verné imitácie, Samsung totiž získal len dve hviezdičky z piatich v každej kategórii okrem výkonu batérie, za ktorú získal tri hviezdičky. Zákazníci hodnotili jednoduchosť používania, operačný systém, dizajn zariadenia, funkcie a batériu. Zdá sa, že Applu stačí vylepšiť batériu a budúci rok by si iPhone 5 mohol odniesť v každej kategórii päť hviezdičiek.

Viac článkov na tému

5 komentáre v archíve

 1. firkus píše:

  To je dobre, pretoze vacsina ludi su priemer na com sa zhodneme a priemerni ludia kupuju priemerne veci a tie su potom hodnotene ako najlepsie predavane. Netvrdim ze je to zle, je to proste tak. A o to sa vyrobcovia snazia, co najviac predat, cize sa co najviac trafit do priemeru a iPhonu sa to podarilo.

 2. Stanley píše:

  poznám ľudí čo minú posledné peniaze, len aby mali iP, sú podpriemerný a myslia si, že s iP budú nadpriemerný.

  Mne sa iP5 celkom páči, ale mne stačí aj mobil do 100 €, hlavne nech volá a dlho vydrží, proste nepotrebujem machrovať ani k životu iP.

  Aj tak stále iP nepatrí k najpredávanejším

 3. lama píše:

  samsung galaxy s2 forever

 4. joži píše:

  ťamťungy a hatitiťka sú sračky chlapče uvedom sa :)

 5. kubo píše:

  @joži shlas

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia