iPhone 5 bude možno predstavovať návrat k dizajnu prvej generácie

Prvá generácia iPhonu sa na Slovensku síce nikdy oficiálne nepredávala, no napriek tomu sme ju tu a tam mohli vidieť aj u nás. Zatiaľ čo dizajn prednej strany zariadenia je prakticky nezmenený a zostal zachovaný aj v štvrtej generácii, telo a najmä zadná stena sa pomerne často menila. Prvá generácia mala zadnú stranu z hliníka a plastu. iPhone 3G a 3GS zase prešli k plastovému krytu, no a iPhone 4 predstavil úplne nový dizajn so sklom na prednej aj zadnej strane smartfónu. Táto zmena však priniesla aj množstvo problémov. Okrem náchylnosti k poškrabaniu a prasknutiu skomplikoval tento materiál aj výrobu bieleho modelu, ktorý sa napriek predstaveniu spolu s čiernym ešte stále nedostal do predaja. Príčinou je prenikajúce svetlo, ktoré znižuje výkon fotoaparátu.

Hliníkový iPhone 5  

Vráti sa Apple k základom?

Najnovšie špekulácie naznačujú, že iPhone 5 prinesie opäť návrať k hliníkovej zadnej strane zariadenia. iPhone 5 by sa tak podobal nedávno predstavenému iPadu 2 a prvej generácii iPhonu. Od tabletu by zrejme prevzal aj systém antén, kde logo Apple slúži ako Wi-Fi anténa a 3G model iPadu má na vrchu čierny plastový pás, kde je umiestnená anténa na dátové siete. Samozrejme, takýto čierny pás by na značne menšom zariadení mohol pôsobiť rušivo a ako všetci vieme, dizajn je pre Apple veľmi dôležitý.

Výmena skla za hliník by umožnila okamžitú dostupnosť bieleho modelu, tenšie telo a napokon aj nižšiu hmotnosť. Apple bude samozrejme musieť opäť prepracovať systém antén, ktorý mu v iPhone 4 narobil množstvo problémov. Predstavenie iPhonu 5 sa očakáva už toto leto, biely model iPhonu 4 by sa mal dostať do predaja ešte pred iPhonom 5.

Aký dizajn a kombináciu materiálov by ste v piatej generácii iPhonu najradšej privítali vy?

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend