iPhone 4S: čo o novom telefóne neviete

Apple v utorok predstavil nový iPhone 4S. Na MacBlogu sme hneď popísali niekoľko hlavných noviniek, nového hlasového sprievodcu Siri, zrekapitulovali krátke postrehy médií, ktoré už mali možnosť sa pozireť na 4S osobne a porovnali parametre iPhonu 4S a konkurenčných smartfónov. Okrem nového procesoru, perfektného fotoaparátu a kamery je ešte niekoľko maličkostí, ktoré by mohli čitateľa zaujímať.

 

Porovnanie modelov iPhone 4S, iPhone 4 a iPhnoe 3GS. Po kliknutí sa  zobrazí viac detailov. Zdroj: apple.com  Bluetooth, HSDPA

Nový iPhone 4S podporuje Bluetooth štandard 4.0, rovnako ako posledné počítače MacBook Air a Mac Mini. Vďaka Bluetooth 4, ktoré mimochodom výrazne redukuje spotrebu energie (BLE) pri menších vzdialenostiach do 50 metrov, môže viac aplikácií (v iPhone, ale aj malých priemyselných zariadeniach) spoľahlivejšie komunikovať. Na druhej strane, Bluetooth 4 v high-speed režime je založený na WiFi, jeho prenosová rýchlosť teda môže niekoľko násobne vzrásť. Okrem Bluetooth iPhone 4S podporuje aj rýchlejšie 14,4 Mbps HSDPA.

Siri, čo všetko sa ho dá pýtať?

Inteligentný hlasový asistent Siri zaznamenal od predstavenia asi najväčšiu pozornosť spomedzi noviniek iPhonu 4S. Oficiálne je podporovaný iba na 4S, ale jailbreakeri iH8sn0w a John Heaton ho už začali pokúšať aj na starších zariadeniach. Mnohým začal pripomínať Skynet alebo Star Trek. Objavilo sa aj What if video od Apple z roku 1987 o možnom inteligentnom zariadení nazvanom Knowledge Navigator, ktoré pripomína iPad aj Siri.

Po predstavení Siri sa hneď začali ľudia pýtať, čo všetko sa ho dá pýtať. Portály TUAW aj MacRumors zhrnuli niekoľko dotazov, ako príklad, čomu Siri rozumie. Zatiaľ však len anglicky, nemecky a francúzsky. Jeho hlas má farbu počítačového hlasu, čo sa snáď neskôr zmení a jeho hlas bude rovnaký ako niektorý zo zabudovaných hlasov v OS X. Podobný list otázok pre Siri spísal aj gigaom.com, s dávkou humoru (napr.: „Siri, Where is the iPhone 5?“).

Portál cultofmac.com poukázal na možnosť vrátenia staršej verzie, iPhonu 4, naspať Applu za finančnú odmenu. Ak ste si kúpili iPhone 4 v posledných dvanástich mesiacoch, tak vďaka Reuse and Recycle programu za nepoškodený kus dostanete od Applu 180 až 200 USD. Za biely iPhone (16 aj 32 GB) je 200 USD, za čierny 180. Vzhľadom na to, že nový iPhone 4S bude (v USA) s viazanosťou dostupný už od 199 USD, je to veľmi lákavá ponuka.

   Na záver, skrátená verzia utorňajšej prezentácie „Let’s Talk iPhone“. Kompletný záznam je dostupný na apple.com/apple-events alebo aj na YouTube.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend