iPhone 4 a 3GS sú najpredávanejšími smartfónmi v USA, celkovo ale vedie Android

iphone4-iphone3gs

Najnovšie štatistiky firmy NPD odhaľujú zaujímavé súvislosti na americkom trhu mobilných telefónov. iPhone 4, ktorý je na trhu už 14 mesiacov, je aj naďalej najpredávanejším smartfónom v USA. Druhý smartfón v poradí je ešte starší, 26 mesačný iPhone 3GS. Keďže Apple ani iný telefón nepredáva, na treťom a štvrtom mieste sa objavili produkty HTC (EVO 4G a Inspire 4G), prvú päťku uzatvára Samsung INTENSITYII.

Noví zákazníci aj teraz najčastejšie siahnu po iPhone 4 či  iPhone 3GS

Dva typy smartfónov však nestačia Applu na to, aby mal najväčší podiel na trhu. S 29 % sa umiestnil na druhom mieste, prvé miesto má až s 52 % Google s mobilným operačným systémom Android. Popularita RIMu a jeho BlackBerry aj naďalej rýchlo klesá a v súčasnosti mu patrí už len 11 % trhu. Je potrebné pripomenúť, že štatistika brala do úvahy len nové predaje za druhý štvrťrok 2011. Najbližší kvartál bude ešte zaujímavejší, nakoľko karty zamieša očakávaný iPhone 5.

Viac článkov na tému

4 komentáre v archíve

 1. den píše:

  Pre uplnost by k tejto statistike mozno bolo dobre pripomenut aj trzby z predajov. Apple moze mat mensinu na trhu, ale zvycajne na tom aj tak zaraba viac ako ti ostatni.

 2. Lukas píše:

  Ahojte… Len tak pre zaujimavost. Funguje Vam GPS pri TOM TOM, alebo Navigone? Neviete riesenie? Diiiik

 3. Tomas píše:

  Majo:
  Preco sa uz nepredava skoda Felicia? :D

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia