iMAME – arkádový emulátor pre iOS v App Store

Milovníci arkádových hier by si mali z App Store čo najskôr stiahnuť nový emulátor s názvom iMAME. Ide o iOS verziu obľúbeného emulátora arkádových automatov, MAME, ktorý dokáže spustiť tisíce arkádových hier, ak vlastníte ich originál ROM. Tie sa dajú do iMAME nahrávať aj bez jailbreaku, napríklad cez utility ako iExplorer.

Zdroj: App Store/TouchArcade

Ak máte o tento emulátor záujem, mali by ste sa poponáhľať. Kvôli možným licenčným problémom totiž zvykne Apple podobné aplikácie rýchlo z App Store stiahnuť, čo bol aj prípad emulátora na DOS/Windows 3.0.

iMAME je zatiaľ v App Store k dispozícii zadarmo ako univerzálna aplikácia pre iPhone/iPod touch/iPad a je kompatibilná aj s iCade.

komentáre
  1. Raiden, Outrun, pôvodný Golden axe či Metal slug konečne už i bez jailbreaku. Každému odporúčam, tahajte kým sa dá!
    Btw iDOS so zopár shareware hrami je už tiež opäť k mání, v AppStore hľadajte “Aemula Oldies”

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.