HP predstavilo svoju konkurenciu pre iPad, tablet TouchPad, a dva nové smartfóny – Veer a Pre 3

HP na svojom vlastnom podujatí predstavilo nový tablet. TouchPad, ako ho spoločnosť nazvala, je v mnohom podobný iPadu a nikoho neprekvapí, že sa mu bude snažiť konkurovať. Výkon TouchPadu sa bude opierať o dvojjadrový procesor Snapdragon s 1,2 GHz, okrem toho nový tablet ponúkne 16 alebo 32 GB úložného priestoru, pripojenie cez Wi-Fi, gyroskop, akcelerometer, 9,7″ displej s rozlíšením 1024 × 768 (rovnaký ako v iPade), 1,3 megapixelovú kameru na prednej strane tabletu a stereo reproduktory. TouchPad bude používať operačný systém webOS, ktorý bude podporovať aj multitasking.

HP Think Beyond podujatie TouchPad  

WebOS zariadenia v troch veľkostiach

HP Think Beyond podujatie TouchPad  

To, že TouchPad hľadal inšpiráciu v iPade, je viditeľné na  prvý pohľad

Nový tablet od HP bude kompatibilný aj s HP TouchStone, čo je bezdrôtové nabíjacie riešenie, ktoré ponúka aj bezdrôtové zdieľanie dát. Wi-Fi verzia TouchPadu by mala byť k dispozícii už toto leto, neskôr pribudnú aj 3G a 4G verzie. Ceny nových zariadení zatiaľ HP nezverejnilo.

HP Think Beyond podujatie TouchPad  

HP TouchStone pre bezdrôtové nabíjanie a zdieľanie

Po tom, čo HP odkúpilo výrobcu smartfónov Palm, sa začalo špekulovať o tom, aká bude budúcnosť týchto smartfónov. Ako sa na podujatí HP ukázalo, spoločnosť plánuje ponúkať produkty aj v tomto segmente. Na začiatok predstavilo HP dva nové smartfóny – Veer a Pre 3, obidva používajú operačný systém webOS.

Prvý spomínaný telefón, Veer, sa bude snažiť zaujať veľkosťou podobnou kreditnej karte a vysúvacou klávesnicou. Na druhej strane smartfón Pre 3 bude nadväzovať na Pre od Palmu a ponúkne procesor Snapdragon s 1,4 GHz, čím sa pokúsi zaujať náročnejších zákazníkov.

HP Think Beyond podujatie TouchPad  

HP Veer

HP Think Beyond podujatie TouchPad  

HP Pre 3

Vyššie spomínané novinky majú byť len začiatkom, HP plánuje v budúcnosti rozšíriť webOS aj na ďalšie nové smartfóny, rôzne zariadenia ako napríklad tlačiarne a dokonca aj na počítače.

HP Think Beyond podujatie TouchPad  

Aj tieto zariadenia by mali byť súčasťou rodiny webOS

Podrobnejšie informácie o celom podujati Think Beyond priniesol server Engadget, ktorý sa ho priamo zúčastnil.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend