Google Android už v USA predbehol iOS

Mobilný operačný systém od Apple, iOS, ktorý nájdeme na iPhone, iPode touch a iPade, sa ešte minulý rok tešil dominancii na trhu v USA. Netrvalo však dlho a najväčší rival, Google Android, ho už stihol predbehnúť. Podľa najnovších údajov má na americkom trhu mobilných operačných systémov v súčasnosti Google Android až 37 %. Podiel Applu spadol na 27 %, na treťom mieste sa drží RIM BlackBerry OS, avšak jeho podiel klesá. Okrem Androidu stúpa aj Windows Phone 7, ktorý má 10 %.

Podiel iOS na trhu v USA Pri pohľade na podiel mobilných operačných systémov medzi zariadeniami kúpenými v ostatných šiestich mesiacoch je situácia ešte viac v prospech Androidu. Ten má totiž celých 50 %, iOS 25 % a BlackBerry OS 15 %. Windows Phone 7 sa drží na 7 %. Na treťom grafe máte možnosť vidieť plány zákazníkov pre nákup smartfónu a výber platformy v nasledujúcom roku. Aj tu sa Androidu podarilo prekonať iOS (31 % vs 30 %), minulý rok ešte jasne viedlo iOS (26 % vs 33 %). BlackBerry si oproti minulosti mierne pohoršilo a Windows Phone 7 polepšil.

Podiel iOS na trhu v USA  

Podiel platforiem medzi smartfónmi kúpenými v ostatných 6 mesiacoch

Podiel iOS na trhu v USA  

Plány na nákup smartfónu v nasledujúcom roku

Pri podobných prieskumoch však treba brať do úvahy fakt, že mobilný operačný systém Google Android je na neporovnateľne väčšom množstve zariadení ako iOS, ktoré je prakticky len na troch rôznych zariadeniach. Predbehnutie iOS Androidom preto bolo len otázkou času, mnohí to isté očakávajú aj od Windows Phone 7.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend