Film o Stevovi Jobsovi: Sony sa už snaží získať práva na natočenie

stevejobsfoto-stevejobs10

Smrť geniálneho vizionára a spoluzakladateľa Applu, Steva Jobsa, zarmútila celý svet. Či chceme alebo nie, svetom v súčasnosti okrem emócií hýbu hlavne peniaze. Po tom ako stúpli predobjednávky oficiálneho autorizovaného životopisu S. Jobsa od Waltera Isaacsona o desiatky tisíc percent a biografia sa dostala na prvé miesta z hľadiska predajnosti kníh na celom svete, určite nejednému filmovému štúdiu napadlo, že životopis sfilmuje. Ako prvá sa na povrch dostala správa o tom, že sa o získanie práv na sfilmovanie životopisu od Waltera Isaacsona zaujíma filmové štúdio Sony Pictures.

(1984) Známa fotografia Jobsa stojaceho pri troch Macintoshoch, pôvodne  nafotená na obálku prvého čísla časopisu Macworld. Foto: Will Mosgrove

Vyhliadky sú pritom celkom priaznivé, a tak by práce na filme mohli byť už čoskoro v plnom prúde. Záujem o život Steva Jobsa je obrovský a o filmové spracovanie by nebol o nič menší. Sony Pictures nedávno priniesli kvalitné dramatické spracovanie okolností založenia Facebooku Markom Zuckerbergom, film The Social Network.

Viac článkov na tému

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia