Digital AV Adaptér poskytuje HDMI výstup obrazu a zvuku nielen pre iPad 2, ale aj iPhone 4, iPod touch 4. generácie a iPad

Apple Digital AV Adaptér O novom príslušenstve pre iPad 2 ste sa mohli dočítať už včera, ako sa však ukázalo, HDMI adaptér, ktorý má oficiálny názov Apple Digital AV Adapter, nie je určený len pre iPad 2. Medzi kompatibilné zariadenia patrí aj iPhone 4, iPod touch 4. generácie a predošlý iPad. Zo všetkých týchto zariadení teda budete môcť využívať HDMI výstup na HDTV, displej alebo napríklad projektor. Podporované rozlíšenie je na iPade 2 Full HD (1080p), na ostatných podporovaných zariadeniach 720p. Video Mirroring, teda zobrazenie rovnakého obsahu na iOS zariadeni aj externej obrazovke, podporuje len iPad 2. S iPhonom 4, iPodom touch 4. generácie a iPadom prvej generácie využijete Digital AV adaptér pre spustenie slideshow prezentácií vašich fotografií alebo sledovanie filmov. Okrem obrazu je cez HDMI prenášaný aj zvuk. Druhý Dock konektor slúži na nabíjanie a synchronizáciu v čase, kedy je pripojená externá obrazovka.

Viac článkov na tému

10 komentáre v archíve

 1. Ignac píše:

  To ma zaujima…chcel by som vidiet v akcii tuto vecicku s iP4 napojeny na TV. Ak to naozaj prenesie vsetko co je na displayoch, potom by to malo preniest aj FaceTime hovor predsa. Pripadne film…znie to lakavo, pockam na nejake video testy na youtube

 2. EdDy píše:

  Ignac : uplne prenasanie je len z iPadu 2, na ostatnych ti prenesie len fotky a filmy

 3. Torni píše:

  40 dolarov je sakra vela za obycajny kabel :(

 4. kupa píše:

  Kde sa to da kupyť?

 5. EP píše:

  Na ebay uz jsem to videl….. staci si i pockat na vyrobce 3 stran. Nechapu proc to neprenasi i hry…. Jinak na ebay se da koupit tato koncovka s HDMI za neco okolo 13 dolaru a prenasi to uplne vsechno.

 6. Lens píše:

  V tomto momente  nedokazem pochopit ich zmyslanie. Preco sakra radcej neupgradovali apple TV na 1080P a bolo by to 100x pohodlnejsie  a bezdratove ako behat na prezentacii s kablom…  a kde to sakra sme  ze ipad ma kvalitnejsi videovystup ako apple tv?

  torni,kupa: za chvilu to ocakavam na ebay za 10€

 7. Vaše meno píše:

  kupa:

  uisti sa, ze si stiahnes nejaku gramaticku app

 8. Havrilko píše:

  Myslím že Jailbreake to vyrieši. :-)

 9. Ahsoka píše:

  And it’s just 39! – Steve Jobs

 10. rOVER píše:

  dneska som to kupil a neviem prečo ale prehráva iba videá ktore su uložene v ipode inak neprenesie Iphone obrazovku na TV neviete prečo ?

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia