Consumer Reports konečne odporúčajú iPhone

Pre Apple fanúšikov sa za ostatný rok spájal názov Consumer Reports, čo je vplyvný magazín zaoberajúci sa hodnotením produktov, s tým, že odmietli odporúčiť nákup iPhonu 4. Príčinou bol pokles signálu po tom, čo chytíte iPhone 4 na mieste v ľavej dolnej časti, kde sú predelené antény, tzv. „Antennagate“. Tohto rozhodnutia sa držali aj napriek tomu, že v ich vlastných tabuľkách bol iPhone 4 na prvom mieste spomedzi všetkých smartfónov, a Apple dokázal, že problém s poklesom signálu pri určitom uchopení smartfónu má aj množstvo konkurenčných telefónov, len na nich nie je toto miesto tak jasne viditeľné. Aj keď sa problém prejavoval najmä v oblasti so slabým pokrytím signálu a väčšinu používateľov netrápil, Apple istý čas ponúkal puzdra pre iPhone 4 všetkým majiteľom zadarmo, čo problém úplne odstránilo. Ani toto však nepresvedčilo Consumer Reports o tom, že môžu nákup iPhonu 4 odporúčiť.

Našťastie, s iPhonom 4S sa táto situácia neopakuje. Na rozdiel od svojho predchodcu už žiadne podobné problémy s poklesom signálu vďaka novému systému antén nemá, a tak ho s kľudným srdcom možu odporúčiť aj Consumer Reports. iPhone 4S, ktorý už podporuje aj CDMA aj GSM, podrobili v laboratóriách rovnakým testom ako iPhone 4, no problémy iPhonu 4 sa už nepodarilo zreprodukovať. Paradoxne, oproti iPhonu 4 došlo aj k ďalšej zmene – iPhone 4S už nie je v tabuľkách hodnotení na prvom mieste. Predbehli ho smartfóny s Androidom, ktoré majú väčší displej a podporujú rýchle mobilné siete.

komentáre
 1. To je ale viac ako zaujimave. Dost ludi uz len tu na slovensku ma vela failed hovorov a ked si clvoek pozrie stranky, tak nie su na svete ani z daleka sami.

  Pravdepodobne po svete percento ludi nie je nijako zvlast vysoke, ale na pri nasich “velmi kvalitnych” GSM sietach to moze byt problem podstatne vyssi. obavam sa dokonca, ze pre nasinca moze byt s 4S problem vacsi ako 4.

  0
  0
 2. Nie je to pravda ja mám s Iphone 4s problémy keď ho držím v rukách do piatich minút nemám signál pri Iphone 4 sa mi to nestávalo čakám na update iOS ak nepomôže idem reklamovať

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.