Chybové hlásenie “Invalid Address” – čo znamená a ako ho riešiť

„Invalid Address“ – toto chybové hlásenie zapĺňa oficiálne diskusné fóra technickej podpory Apple, ale aj množstvo ďalších diskusií zameraných na Apple a iOS zariadenia. Pravdepodobne ste naňho narazili v ostatných dňoch aj vy, ak ste sa pokúšali o nákup alebo aktualizáciu aplikácií s americkým účtom. Vyzerá to tak, že je spôsobený novým mechanizmom v App Store, ktorý overuje kontaktné adresy zadané pri registrácii. Ak sa niečo nezdá byť korektné, zobrazí sa vám chybové hlásenie „Invalid Address“. Po prezrení kontaktných údajov a ich potvrdení sa celý proces pri každom pokuse o nákup či aktualizáciu aplikácií zopakuje.

iPad Invalid Address  

Takto „zacyklení“ ste možno v ostatných dňoch boli aj vy

Prvou skupinou zasiahnutých používateľov sú ľudia, ktorí majú so svojim kontom spojenú platobnú kartu. Ak patríte medzi nich, musia sa údaje v iTunes registrácii úplne presne zhodovať s tými, ktoré o vás má banka.

Druhou skupinou, a medzi našimi čitateľmi zrejme častejšou, sú používatelia, ktorí majú americké konto, ale nemajú k nemu priradenú žiadnu platobnú kartu. Ak naviac nepoužívate skutočnú adresu, nie je sa čomu diviť. Stránky Cult Of Mac však prišli so svojským riešením, ktoré sa osvedčilo aj mne. Apple od nás žiada kontrolu a zmenu adresy, tak ju urobíme. Najlepším spôsobom je zadať adresu sídla spoločnosti Apple, ktorú máte možnosť vidieť nižšie. Potom by už mali prebiehať všetky sťahovania bezplatných aplikácií a ich aktualizácie bez problémov.

iPad Invalid Address  

Sídlo Applu v USA cez overovací proces prejde

Pomohla vám zmena adresy? Stretli ste sa s týmto problémom aj na inom ako americkom iTunes konte? O svoje skúsenosti sa s ostatnými môžete podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend