CES 2011: Bezdotykové ovládanie iPadu v praxi

Elliptic Labs dodržali slovo a na CES 2011 predstavili príslušenstvo pre bezdotykové ovládanie iPadu. Nórska firma postavila bezdotykové ovládanie iPadu na princípe ultrazvuku vysielaného z malého reproduktoru, pričom mikrofóny reagujú na odrazy, ktoré vznikajú mávaním ruky pred zariadením. Samozrejme, ľudské ucho nie je schopné ultrazvuk zachytiť.

Bezdotykové ovládanie iPadu Na prvý pohľad sa môže zdať, že je nevýhodou relatívne malá vzdialenosť, v akej sa dá bezdotykové ovládanie používať. Napriek tomu si ale môže nájsť uplatnenie napríklad v kuchyni počas listovania v receptoch alebo napríklad nemocniciach. V jednej nórskej nemocnici by už systém údajne mal byť doktormi na sále využívaný aj v praxi. Vďaka tomu, že nie je potrebný priamy dotyk, si lekári nemusia dávať počas zákroku dole rukavice. V súčasnosti systém rozoznáva len jednoduché pohyby do štyroch strán, na pokročilejších gestách sa už pracuje.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.