Apple získal patent na Dock konektor podporujúci DisplayPort, USB 3.0 a Thunderbolt

Dock konektor je univerzálny konektor, ktorý je štandardom pre všetky (až na pár výnimiek) iPody, iPhony a iPady. Prostredníctvom kábla, ktorý má na jednej strane Dock konektor a na druhej USB, svoje mobilné zariadenia pripájame k nabíjačkám, počítačom a ďalšiemu príslušenstvu. Už čoskoro by sa však podpora štandardov v Dock konektoroch mohla rozšíriť na prenos obrazu cez DisplayPort a dát cez novšiu a rýchlejšiu generáciu USB – 3.0.

Dock konektor s USB 3.0 a DisplayPortom Nakoľko v Thunderbolt má v nových MacBookoch Pro rovnaký konektor ako doteraz používaný Mini DisplayPort, a teda ide o kompatibilné technológie, s najväčšou pravdepodobnosťou by už bol v novom Dock konektore podporovaný aj tento štandard pre prenos dát a obrazu, ktorý je dvakrát rýchlejší ako USB 3.0. Applu bol na takýto Dock konektor od amerického patentového úradu udelený patent, a tak už len ostáva čakať, aké s ním má v budúcnosti plány. Mnoho zaujímavých patentov totiž Apple a veľa ďalších firiem nikdy v praxi nevyužije.

komentáre
  1. Preco neexistuje zakon, ktory kazdemu vlastnikovi patentu dava napriklad 3r na aplikovanie patentu inak o pantent pride?

    Viete ake veci by sme tu dnes mali? Samonabijacie baterie s vydrzou 48h, solarne clanky a energie o ktorych sa nam ani nesnivalo. Takto su vdaka patentovemu systemu vydobitky moderneho sveta v suflikoch arabskych sejkoch a velkych firiem, ktore ich drzia lebo len nechcu aby s nimi prisla konkurencia ked oni to nevedia…
    Zrusit patentovy system.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?