Apple žaluje Amazon za použitie názvu “App Store”

Apple podal pred pár dňami žalobu na spoločnosť Amazon za to, že použila značku „App Store“. Amazon použil názov Amazon App Store pre svoj vývojársky program a v budúcnosti ho firma podľa žaloby plánovala použiť aj na novú službu pre sťahovanie mobilného softvéru. Na konkurenčnej platforme, Androide, totiž Amazon spúšťa svoj nový obchod s aplikáciami Amazon Appstore. Apple zažiadal o ochrannú známku na App Store ešte v roku 2008, no získal ju až v roku 2010. Problémy s tým mal najmä Microsoft, podľa ktorého išlo o príliš všeobecný názov. Apple reagoval s tým, že aj „Okná“ (Windows) sú z takéhoto pohľadu všeobecný názov a napriek tomu ide o jednu z najcennejších značiek Microsoftu.

Amazon Appstore
Viac článkov na tému

7 komentáre v archíve

 1. pepo píše:

  ked je amazon sprosty a nevymysli nieco ine tak nech trpi

 2. Michal2 píše:

  Blby je spis ten urad, ktery dovolil registrovat takove ochranne znamky.

  Asi si zaregistruju vsechny samohlasky a zazaluju vsechny, kteri je pouzijou v nejakem nazvu :-p

 3. lol píše:

  tak to uz ano, zazalujme kazdeho za vsetko:D

 4. tegi píše:

  pepo: zaregistrujem si “Pepo Store” , budem aj ja podla teba sprosty ?

 5. Petr I píše:

  ten apple uz to prehani ,kdyby vsichni se chovali takhle tak zachvili nebudeme ani moct mluvit, kdyby tam bylo” apple app store” tak bych to pochopil ,ale slovo aplikace nevymyslil apple a store uz vubec ne- je to ostuda -omezuje sve zakazniky vpouzivani  SW  od druhych stran atd. myslim ze uz absolutne stratili soudnost

 6. Alex píše:

  podla mna amazon skusa, kam az moze zajst. no mne vobec nevadi, ze by sa jeho obchod volal app store, aj tak kadzy to bude volat amazon app store, ako kazdy vola mac app store. pretoze app store je len jeden – ten prvy pre ios zariadenia :)

 7. Vlad píše:

  to chore, ten uradnik ktory im schvalil trademark “app store” je asi retardovany, argument proti microsoftu ze “windows” je tiez bezny nazov je irelevantny, pretoze windows nesuvisia s IT, je to len nazov, znacka na odlisenie sa, takisto ako “Apple”

  to si teraz zalozim obchod s potravinami a zaregistrujem si trademark “Potraviny” a kazdeho kto pouzije slovo “potraviny” v nazve obchodu zazalujem? ..super, uz aj bezim na urad priemyselneho vlastnictva, ale nastastie ma tu na Slovensku poslu s tym doriti

  vivat amerikan demokracy

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia