Apple spustil program výmeny iPodov nano prvej generácie – môže za to potenciálne nebezpečná batéria

Šesť rokov staré iPody nano prvej generácie môžu predstavovať bezpečnostné riziko. Apple na to začal upozorňovať majiteľov rozposielaním e-mailov. Môžu za to batérie od jedného konkrétneho dodávateľa, ktoré sa môžu vo veľmi ojedinelých prípadoch nebezpečne prehrievať. Aj keď pravdepodobnosť, že sa to stane, je veľmi nízka, čím je batéria staršia, tým je vyššie aj riziko. Problémy sa týkajú iPodov nano prvej generácie predaných približne v období od septembra 2005 do decembra 2006.

Ak máte iPod nano prvej generácie z tohto obdobia, nemusíte sa obávať. Aj napriek tomu, že záruka už dávno neplatí, spustil Apple špeciálny program bezplatnej výmeny týchto zariadení. Apple odporúča, aby ste svoj iPod prestali používať a dodržali postup uvedený na oficiálnych stránkach programu výmeny, čím zadarmo získate náhradný iPod. Po overení sériového čísla, podľa ktorého sa zistí, či patrí k postihnutým zariadeniam, a následnom odoslaní starého iPodu nano by ste náhradný mali dostať do šiestich týždňov.

komentárov
 1. neviete, ako je to u nasich predajcov, pripadne servis, (kedze online formular sa nevztahuje na slovensko) apple odporuca obratit sa na resellerov v oblastiach, kde nie je zabezpeceny online program vymeny…

  0
  0
 2. Zdravím, vlastním tohoto iPoda, na stránkách Apple jsem zadal SN iPoda a řeklo mi, že mám nárok na tuto výměnu. Je tam ale pouze nabídka jen u pár států a ČR v ní není. Nevíte jak se dá s tímto problémem pracovat, jak jej vyřešit? Díky moc

  0
  0
 3. Dakujem za info
  Aj ked ho uz nepouzivam takto ho aspon mozem niekomu darovat. Ziadost je vyplnena a teraz uz cakam na instrukcie

  our request has been submitted.

  Apple will send you a box with shipping instructions to mail your iPod nano to us. Apple will then send you a replacement iPod.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť