Apple spustil betaverziu stránok iCloud.com, poznáme už ceny prídavného úložného priestoru

iCloud je nová pripravovaná služba od Applu, ktorá vám umožní uložiť vašu hudbu, fotky, aplikácie, kalendáre a dokumenty na vzdialených serveroch pre rýchlu synchronizáciu a jednoduchý prístup k vašim dátam odkiaľkoľvek. Apple už vývojárom sprístupnil betaverziu stránok iCloud.com, ktoré nahradzujú MobileMe a umožňujú prístup k vašim kalendárom, e-mailom, kontaktom, iWork dokumentom a aplikácii Find My iPhone. Dizajn stránok je v súlade s OS X Lion, teda podobný iOS zariadeniam. Približnú predstavu o nových stránkach si môžete urobiť na základe nasledovného videa:

  Zatiaľ čo základná služba iCloud bude k dispozícii zadarmo a poskytne vám pre vaše dáta 5 GB priestoru, pre náročnejších zákazníkov, ktorí chcú na vzdialených serveroch ukladať väčšie množstvo dát, budú k dispozícii aj rôzne rozšírenia:

  • o 10 GB – 20 USD ročne
  • o 20 GB – 40 USD ročne
  • o 50 GB – 100 USD ročne

Aj keď sa štandardných 5 GB nezdá byť veľa a ani vyššie uvedené rozšírenia to veľmi nemenia, väčšine možno nakoniec bude stačiť aj táto kapacita. Do tohto limitu sa totiž nebude započítavať hudba, aplikácie ani knihy z iTunes Store. To platí aj pre Photo Stream s vašimi najnovšími fotografiami, ktorý vám taktiež neuberie z voľného miesta.

Spolu so službou iTunes Match, ktorá vám za 25 USD ročne spáruje všetku vašu hudbu, vrátane tej čo ste kúpili inde alebo importovali z CD, s ponukou iTunes Music Store, čím pôjde opäť mimo limit, tak možno bude naplnenie 5 GB priestoru pre mnohých „problémom“.

iCloud je v súčasnosti len vo fáze testovania pre vývojárov, no už na jeseň by mal byť dostupný verejnosti, pravdepodobne spolu s novým iPhonom a iPodom touch.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend