Apple prispel spolu so svojimi zamestnancami 2,6 milióna USD na charitu

apple-charity-1-1-2

Jednou z noviniek, ktoré priniesol do vedenia Apple riaditeľ Tim Cook, je program príspevkov na charitu a neziskové organizácie. Apple ponúkol, že prispeje na charitu rovnako, ako všetci zamestnanci pracujúci v USA na plný úväzok, až do výšky 10 000 USD na zamestnanca za rok. Keďže sa zamestnanci Applu poskladali až na 1,3 milióna USD, Apple prispeje rovnakou čiastkou a charita dostane vo výsledku až 2,6 milióna USD. Program však pokračuje aj naďalej a časom by doňho mali byť zapojení zamestnanci Applu aj z iných krajín.

Viac článkov na tému

3 komentáre v archíve

 1. tom píše:

  “Apple ponúkol, že prispeje na charitu rovnako, ako všetci zamestnanci pracujúci v USA na plný úväzok” tu je dolezite napisat pracujuci v Apple USA, nie v celom USA :D

 2. grg píše:

  1,3 miliona USD pre apple? To ako pre mna naplnut do pohara..

 3. peeticek píše:

  skvely vysledok – uz len dufat, ze aspon 50% prachov pojde tam kam treba.. :(

  Skoda, ze apple (a ine velke fy) nerobi support napr BOINC projektom a pod., co je tiez v podstate sposob charity – len sa nedaruju prachy, ale cpu vykon.

  IBMka ako tak ma predinstalovany SW na vsetkych sluzobnych bookoch/compoch, ale zamestnanci nemaju ziadne benefity ak nechaju program ratat na pozadi – co je velka skoda, pretoze pri tom pocte maju neskutocny vypoctovy potencial.

  p.

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia