Apple otvoril Online Store pre Českú republiku

Českí zákazníci firmy Apple už majú možnosť nakupovať priamo zo zdroja. Firma totiž dnes ráno spustila oficiálny Apple Online Store aj v Česku. V internetovom obchode sa nachádza podobný sortiment, ako Apple ponúka aj v ostatných štátoch — okrem kompletnej ponuky Apple produktov si môžete objednať aj príslušenstvo tretích strán. Firma upozorňuje na otvorenie obchodu aj veľkou grafikou na stránkach Apple.com/cz, kde uvádza „Dobrý den, Česko. Apple Online Store je konečně tady.“

Ceny sú v českej verzii obchodu tiež podobné ich západoeurópskym verziám. MacBook Air, ktorý sa v zahraničí začína ponúkať od 949 €, tu stojí 23 490 CZK (961 €). iMac, ktorý stojí v Nemecku 1149 €, sa predáva v Česku za 27 990 (1144 €). Ceny sa pri našom krátkom porovnaní ale veľmi nelíšili ani od tých, aké dnes ponúkajú českí Apple Premium Reseller.

Elektronický obchod nájdete na známej adrese store.apple.com/cz. Doručenie na Slovensko predajňa neponúka, slovenskí fanúškovia tak musia čakať, kým sa k nám obchod dostane oficiálnou cestou.

Doplnenie: Ako upozorňuje čitateľ David, webový Store dnes Apple otvoril okrem Česka zároveň aj v Maďarsku, Poľsku a Spojených Arabských Emirátoch.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend