Apple Event: iOS 4.3 — iTunes home sharing, Personal Hotspot, rýchlejšie Safari a ďalšie

Okrem hlavnej novinky, iPadu 2, predviedol Apple na svojom evente aj aktualizovanú verziu systému iOS pre iPhone, iPod touch a iPad. Diskutovalo sa o veciach, ktoré sú známe už z betaverzií, no Apple pridal aj viacero užitočných noviniek, ktoré známe neboli.

iOS 4.3## Lepší výkon v Safari

Prvé spomenuté vylepšenie, o ktorom sa predtým nevedelo, je vylepšený výkon Safari. Prehliadač na iPhone a iPade teraz obsahuje Nitro JavaScript engine, rovnako ako Safari na Macu. Výkon sa zdvihol údajne dvojnásobne, čo znamená, že stránky — hlavne tie dynamické — by sa mali načítavať o poznanie rýchlejšie.

iOS 4.3

iTunes home sharing

Riaditeľ pre iOS softvér Scott Forstall ďalej spomenul iTunes home sharing. Funkcia vám dovolí prehrávať hudbu, filmy a seriály z vašej iTunes knižnice cez Wi-Fi na iPhone či iPade, takže ich nemusíte mať skopírované. Jedinou podmienkou je byť na tej istej sieti a mať službu povolenú. Podobnú funkciu, aj keď len s videami, poskytuje už dva roky program Air Video od slovenských vývojárov.

iOS 4.3

Air Play

Vylepšenia sú aj v službe AirPlay, ktorá dokáže pri streamovaní fotiek na iné zariadenia nastaviť slideshow. Rovnako môžu teraz službu využívať aplikácie tretej strany z App Store, ktoré teraz môžu tiež streamovať video a zvuk napriklad na Apple TV.

iOS 4.3

Personal Hotspot a nastaviteľný bočný prepínač

Apple zareagoval na zákaznícke sťažnosti a dá teraz majiteľom iPadu na výber, či chcú bočným prepínačom zariadenie stišovať, alebo zamykať orientáciu.

Ďalej bola predstavená funkcia Personal Hotspot, ktorá vám dovolí zdieľať internetové pripojenie iPhonu na ďalšie zariadenia cez Wi-Fi. Dozvedeli sme sa aj novinku, že táto funkcia bude fungovať jedine na iPhone 4.

Dostupnosť

Apple nakoniec povedal, že systém bude pre verejnosť prístupný 11. marca a bude kompatibilný s iPadom, iPhonom (GSM) a iPodom touch druhej a tretej generácie, staršie zariadenia sú teda vynechané.

iOS 4.3

Foto: Engadget/Apple

komentárov
 1. moje meno: Už je dlho známe že tie gestá nebudú pretože Apple len skúšal odozvu ľudí. Pri druhej aktualizázií iOS 4.3 pre developerov už boli stiahnuté.

 2. no s tým hotspotom iba pre iPhone 4 naštvali, čo ľudia s 3GS, ak nebude iPhone 5 vyzerať ako staré iPhony tak doň neidem

 3. Suhlasim s Mirom. I ja mam 3GS a na 4.3 som sa tesil iba kvoli HotSpotu ! :( Takze nam s 3GS asi neprinesie nic :(

 4. Ja som spravil switch presiel som na Android-a a zatial som spokojny mnou pozadovanu funkcionalitu splan
  – ms exchange
  – kalendar
  – internet  
  – mass storage
  – navigacia

  z mojho pohladu odporucam kazdemu

 5. Sync cez wifi a hotspot len pre iphone 4 to nasere ja mam ipad z 10GB datovym pausalom a neveim ho univerzalne pouzit lebo z iphonu na ipad tethering nejde a ked nepojde na ipade hotspot tak ipad z 3G straca uplne vyznam :(((((

 6. mozno bude existovat nejaky postup na spustenie hotspotu aj na 3GSku tak ako to bolo s multitasingom na 3Gcku. samozrejme na jailbreaknutych.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť