Aplikácia pre zobrazovanie utajených čísel sa po 201 dňoch dostala do App Store

Novým prírastkom do App Store je aplikácia TrapCall od Tel Tech Systems, ktorá sa k používateľom dostala po viac ako 200 dňoch schvaľovacieho procesu Applu. Podľa vyjadrení vývojárov je však svojou funkcionalitou táto aplikácia výnimočná a žiadna iná podobné možnosti neponúka. Jej hlavnou funkciou je totiž zistenie informácií o telefonátoch z utajených čísel. Ak vám teda volá niekto so skrytým číslom, všetko čo musíte urobiť, je dvakrát stlačiť Sleep tlačidlo. To spôsobí, že sa údaje o volajúcom odošlú do Tel Tech Systems a tí vám takmer okamžite pošlú SMS správu, v ktorej okrem utajeného čísla nájdete aj meno a adresu volajúceho.

TrapCall iPhone Aplikáciu si síce z App Store môžete stiahnuť zadarmo (len v americkom App Store), no za službu je potrebné platiť 5 USD mesačne. Za túto sumu vám okrem odhaľovania informácií o utajených číslach táto aplikácia ponúkne aj automatické preposielanie hlasových odkazov vo forme SMS, e-mailu alebo push notifikácie. Ďalej môže volajúcim z utajených čísel automaticky oznamovať, že vaše číslo sa už nepoužíva, čo je obzvlášť praktické, ak sa chcete anonymným telefonátom vyhnúť.

Samozrejme, vzhľadom na špecifickosť tejto služby ju nie je možné používať na Slovensku ani v Česku. Aj naši čitatelia z USA by sa však mali poponáhľať. Napriek dlhému schvaľovaciemu procesu, ktorým aplikácia prešla, sa nakoniec môže stať, že ju Apple z App Store stiahne, akonáhle zistí rozpor s niektorým z pravidiel App Storu alebo sa objaví iný právny problém.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend