Ako vyzerá nový “System Information” v Mac OS X Lion

O niekoľko týždňov vychádzajúci Mac OS X Lion sprehľadňuje aj podrobné informácie o systéme a hardvéri, na ktorom beží. Prináša novú aplikáciu System Information, ktorá nahradzuje súčasný System Profiler. Prístup k nej sa nezmenil. Pod About This Mac v Apple menu v ľavom hornom rohu sa zobrazia stručné informácie o procesore, pamäti a systéme. Kliknutím na More Info… sa spustí aplikácia System Information.

Záložka Overview s informáciami o štartovacom disku, procesore a  pamäti, sériovým číslom a odkazmi do System Report a Software UpdateV  System Information je niekoľko záložiek. Zobrazujú všeobecný prehľad  o systéme a hardvéri, monitoroch a grafickej karte, zaplnenom mieste na  diskoch, pamäti a prípadne i batérii. Šikovne sa dá odtiaľto dostať do  ďalšej aplikácie System Report, ktorá je len premenovaný System Profiler zo  Snow Leopard. Priame odkazy sú tu aj do System Preferences, Software Update  alebo Disk Utility. V pravej časti aplikácie sa nachádzajú ešte dve  záložky: Support a Service, odkiaľ sa dá rýchlo preklikať k manuálom,  podpore, možnostiam rozšírenia (napr. RAM) alebo Apple Care.

System Information Displays  

Záložka Displays s informáciami o monitoroch a grafických kartách a  odkazom do Display Preferences

System Information Storage  

Záložka Storage s informáciami o zaplnenosti diskov a SuperDrive a  odkazom do Disk Utility

System Information Memory  

Záložka Memory s informáciami o pamäti a odkazom do informácií  o možnosti pridania pamäti

System Information Battery  

V prenosných počítačoch je aj záložka Battery s informáciami  o batérii a adaptéri a odkazom do Energy Saver Preferences

System Information Support  

Záložka Support s odkazmi do manuálov a dokmentov podpory  užívateľov

System Information Service  

Záložka Service s informáciami o Apple Care a reklamácii

(Screenshoty prebraté z mac-and-i.blogspot.com)

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend