Ako spojazdniť Front Row v Mac OS X Lion

Ako je známe, na svetlo sveta vypustený Mac OS X Lion má zopár nedostatkov, ktoré mu niektorí ľudia budú ešte dlho vyčítať. Jedným z nich je aj absencia Front Row. Je to aplikácia, ktorá v režime na plnú obrazovku poskytuje jednoduché rozhranie pre pozeranie filmov, tv, fotiek, počúvanie hudby a podobne. Umožňuje mať Mac odložený niekde obďaleč, zatiaľ čo z pohodlia postele alebo pohovky je možné ho ovládať s diaľkovým ovládaním od Apple.

Apple pozastavil vývoj Front Row pred dvoma rokmi, keď aj prestal k bielym MacBookom pribaľovať originálne ďiaľkové ovládania Apple Remote. Tie sú dnes dostupné už len v Apple Store za 19 USD (19 EUR). Hoci sa jedná o diskutabilne dôležitú súčasť operačného systému, pravideľným používateľom môže Front Row v Mac OS X Lion chýbať. Ralph Perdomo z Mac-hatter-consulting dal dokopy balíček, ktorý Snow Leopardovú verziu Front Row spojazdňuje aj pod Mac OS X Lion.

Front Row Enabler for Lion je dostupný zadarmo na stiahnutie tu. Viac informácií nájdete na stránkach autora. Na samotnú funkcionalitu autor len skopíroval aplikáciu Front Row a niekoľko súborov (vidno ich na obrázku nižšie) a urobil z nich inštalačný balíček. Po nainštalovaní a reštarte by malo všetko fungovať ako pod Snow Leopard.

súbory potrebné k spojazdneniu Front Row pod Lion

Portál 9to5mac.com ešte podotkol, že keďže je také ľahké starý Front Row spúšťať aj pod OS X Lion, možno ho dá Apple dokopy ako aplikáciu do Mac App Store za povedzme 4,99 USD.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend