Ako spojazdniť Front Row v Mac OS X Lion

Ako je známe, na svetlo sveta vypustený Mac OS X Lion má zopár nedostatkov, ktoré mu niektorí ľudia budú ešte dlho vyčítať. Jedným z nich je aj absencia Front Row. Je to aplikácia, ktorá v režime na plnú obrazovku poskytuje jednoduché rozhranie pre pozeranie filmov, tv, fotiek, počúvanie hudby a podobne. Umožňuje mať Mac odložený niekde obďaleč, zatiaľ čo z pohodlia postele alebo pohovky je možné ho ovládať s diaľkovým ovládaním od Apple.

Apple pozastavil vývoj Front Row pred dvoma rokmi, keď aj prestal k bielym MacBookom pribaľovať originálne ďiaľkové ovládania Apple Remote. Tie sú dnes dostupné už len v Apple Store za 19 USD (19 EUR). Hoci sa jedná o diskutabilne dôležitú súčasť operačného systému, pravideľným používateľom môže Front Row v Mac OS X Lion chýbať. Ralph Perdomo z Mac-hatter-consulting dal dokopy balíček, ktorý Snow Leopardovú verziu Front Row spojazdňuje aj pod Mac OS X Lion.

Front Row Enabler for Lion je dostupný zadarmo na stiahnutie tu. Viac informácií nájdete na stránkach autora. Na samotnú funkcionalitu autor len skopíroval aplikáciu Front Row a niekoľko súborov (vidno ich na obrázku nižšie) a urobil z nich inštalačný balíček. Po nainštalovaní a reštarte by malo všetko fungovať ako pod Snow Leopard.

súbory potrebné k spojazdneniu Front Row pod Lion

Portál 9to5mac.com ešte podotkol, že keďže je také ľahké starý Front Row spúšťať aj pod OS X Lion, možno ho dá Apple dokopy ako aplikáciu do Mac App Store za povedzme 4,99 USD.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia