64 GB iPhone 4 prototyp – predznamenáva koniec iPodu classic, 64 GB iPhone 5 a 128 GB iPod touch?

Internet včera obleteli správy o novom objavenom prototype iPhonu, o ktorom si mysleli, že ide o iPhone 5. Súdili tak na základe jeho kapacity – až 64 GB. Ako sa neskôr podľa sériového čísla podarilo zistiť, ide o skutočný iPhone prototyp, ale dátum jeho výroby je ešte pred predstavením iPhonu 4. S istotou preto môžeme tvrdiť, že ide o prototyp aktuálnej generácie iPhonu, ktorý sa nikdy sa nedostal do finálnej verzie určenej pre verejnosť.

   

Čo je ale podstatnejšie je fakt, že Apple 64 GB iPhone už má, a aj keď ho vo štvrtej generácii nepredstavil, mohol by byť jednou z významných noviniek v iPhone 5. Maximálna kapacita ostala totiž už od iPhonu 3GS neznemenená a pre mnohých bolo sklamaním, že aj iPhone 4 má maximálne 32 GB. Práve iPhone 5 by mal byť modelom, ktorý opäť posunie túto hranicu o niečo vyššie.

Ako ste si už zrejme všimli, iPod touch má oproti iPhonu dvojnásobnú kapacitu. Spôsobené je to tým, že zatiaľ čo iPhone má len jeden pamäťový flash modul, iPod touch ich má dva. iPod touch predstavený v septembri by tak mohol priniesť až 128 GB. To by znamenalo, že posledný predstaviteľ pôvodného iPodu, ktorý to všetko začal, iPod classic, by so svojimi 160 GB stratil význam. iPod touch by ho tak zrejme vytlačil z ponuky a klasický iPod s otočným ovládačom by už bol len spomienkou na rok 2001.

Druhou, menej reálnou možnosťou je, že Apple aj naďalej nechá iPod classic symbolicky vo svojej ponuke, prípadne rozšíri jeho kapacitu na 220 GB.

Tak či onak, iPod classic je už aj v dnešnej dobe skôr doplnkovým tovarom a doba praje iOS zariadeniam – iPhone, iPod touch a iPad.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend