Výroba jedného telefónu Nexus One stojí Google 174 USD

Výroba jedného nového telefónu Google (HTC) Nexus One stojí 174 USD, informoval o tom server iSuppli, ktorý sa podrobne venoval všetkým použitým súčiastkam. Telefón sa pritom s T-Mobile paušálom predáva za 179 USD, bez viazanosti za 529 USD. Server určil aj cenu výroby iPhone 3GS 16 GB, ktorú v roku 2009 stanovil na 179 USD.

komentár
  1. no ked sa k suciastkam pripocita zlozenie, vyvoj, software, investicie do skladacich iniek, doprava a logistika, zisk googlu, zisk t-mobilu, marketing, balenie, rezervy na zarucne opravy a podobne tak sa dostanu na predajnu cenu 529 USD

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.