Sony uvedie pohybové ovládanie podobné konzolám Wii – Playstation Move

Spoločnosť Sony vo svojej tlačovej správe oznámila, že už na jeseň tohoto roku plánuje uviesť nové pohybové ovládače určené pre svoje multimediálne centrum a hernú konzolu – Playstation 3. Nový pohybový ovládač Playstation Move sľubuje zážitok z HD hrania spolu so zážitkom z pohybového ovládania hier, aké už v súčasnosti ponúka konkurenčná konzola Wii. Práve Wii je totiž v súčasnosti najpredávanejšou a najúspešnejšou konzolou na svete napriek tomu, že jej hardvér odzrkadľujúci sa na slabej grafike Wii hier výrazne zaostáva za ostatnými konzolami súčasnej generácie (Playstation 3 a Xbox 360). Sony si od nového ovládača zrejme sľubuje väčší záujem zo strany príležitostných hráčov, ktorí chcú jednoduché hry so zábavným ovládaním, no nestačí im slabá grafika, a taktiež prinesie nový typ ovládania aj náročnejším hráčom, ktorým na druhej strane nevyhovuje typ hier určených pre Wii.

Plný zážitok z priestorového ovládania konzoly bude zabezpečený vďaka kombinácii Playstation Eye kamery a Playstation Move ovládača spolu s voliteľným doplnkovým ovládačom. Kamera bude zaznamenávať presnú polohu a pohyb ovládača v priestore na základe meniacej sa farby gule na jeho vrchu. Asistovať budú taktiež gyroskop a akcelerometer prítomný v ovládačoch podporujúc všetky tri osi spolu so snímačom magnetického poľa Zeme. To všetko by malo zabezpečiť doteraz najkvalitnejší a najpresnejší zážitok z intuitívneho ovládania hier. Samozrejmosťou je podpora vibrácií v ovládačoch, kamera bude okrem rozpoznávania pohybu umožňovať video a audio konverzácie priamo v hre. Ovládače sa ku konzole budú pripájať rovnako ako klasické, teda bezdrôtovo cez Bluetooth s integrovanou nabíjateľnou Li-ion batériou.

Sony má už dnes údajne prisľúbenú spoluprácu na nových hrách pre Playstation Move od až 36 vývojárov a na rok 2010 plánuje uviesť aspoň 20 hier podporujúcich nové ovládače. Prvé hry viazané na nový ovládač budú zrejme orientované na športy ako tenis či golf, známe aj z Wii. Ako sa Sony podarí technológiu vypracovať a či skutočne ohrozí obrovský náskok Wii ukáže až čas. Jedným zo smerodatných údajov bude možno aj cena prípadných balíkov obsahujúcich konzolu aj ovládače, nakoľko Wii dokázalo nalákať veľa kupujúcich práve oproti prémiovým konzolám atraktívnou cenou, z ktorých vychádza Sony Playstation 3 vlastne najdrahšie. Podľa toho, aký bude mať Playstation Move úspech, môžeme očakávať aj reakcie od Nintenda, ktorému sa v prípade úspechu Sony určite nebude páčiť veľká podobnosť s vlastným pohybovým ovládačom.

Playstation Move
Playstation Move
komentáre
  1. No ja si to urcite nekoupim, konzoli mam na to abych si u toho odpocal a ne abych pred tim poskakoval jak magor… ale pro nekoho to zabava urcite je.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.