Parallels Desktop 6 už čoskoro

Šiesta verzia obľúbeného virtualizačného nástroja Parallels Desktop, ktorý umožní na Macu paralelne spúšťať iné systémy, napríklad Windows, sa začína ocitať v niektorých kamenných obchodoch. Spoločnosť o novom softvéri zatiaľ mlčí, na jej francúzskom webe sa však už zjavil dokument potvrdzujúci novú verziu.

Parallels Desktop 6 má podľa krabice podporovať Aero a systémy Windows Vista a Windows 7. Pridaná má byť podpora pre Acronis true image. Podporovaný má byť 5.1 zvuk a tiež Spotlight, Spaces a Exposé.

Nový softvér má byť rýchlejší na poli prístupu k súborom, sieťových pripojení a zapínania systému. Grafický výkon má byť údajne dvojnásobný. Jednoduchšia má byť migrácia virtuálnych počítačov.

Parallels Desktop 6. Foto: tuaw.comNástroj tak isto ako v minulej verzii ponúka zadarmo bezpečnostný softvér. Parallels má predstaviť aj novú iPad aplikáciu pre diaľkový prístup k súborom. Medzi minimálnymi požiadavkami Parallels Dekstop 6 je systém Mac OS X 10.5 alebo 10.6 a 1 GB pamäte RAM. Cena má byť rovnaká ako v minulosti, čiže na Slovensku 69 €.

Predchádzajúca, piata verzia softvéru bola uvoľnená v novembri minulého roku a aktualizácie sú vypúšťané približne v ročných intervaloch. Konkurenčný nástroj na virtualizáciu, VMware Fusion, je momentálne na verzii 3, ktorá bola vypustená v októbri minulého roku. Update je teda očakávaný aj pre tento program.

komentáre
 1. Som zvedavy kolko bude stat upgrade. Zo 4ky na 5ku som dal len nedavno 50$ (niekedy okolo vianoc…)…ked bude treba dat zas 50ku tak dakujem pekne….

  0
  0
 2. Hlavne jestli to uz bude korektne podporovat dva monitory. Coherence s dvema monitory bylo nepouzitelny. Zrychleni bych taky uvital.

  0
  0
 3. j4r0: virtualbox. pokial sa nechces hrat, ale realne nieco robit je to bomba a zadara! som max. spokojny a naviac do vboxu-u nainstalujes origos Mac OS X – bez nejakych hackov.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.