Parallels Desktop 6 už čoskoro

Šiesta verzia obľúbeného virtualizačného nástroja Parallels Desktop, ktorý umožní na Macu paralelne spúšťať iné systémy, napríklad Windows, sa začína ocitať v niektorých kamenných obchodoch. Spoločnosť o novom softvéri zatiaľ mlčí, na jej francúzskom webe sa však už zjavil dokument potvrdzujúci novú verziu.

Parallels Desktop 6 má podľa krabice podporovať Aero a systémy Windows Vista a Windows 7. Pridaná má byť podpora pre Acronis true image. Podporovaný má byť 5.1 zvuk a tiež Spotlight, Spaces a Exposé.

Nový softvér má byť rýchlejší na poli prístupu k súborom, sieťových pripojení a zapínania systému. Grafický výkon má byť údajne dvojnásobný. Jednoduchšia má byť migrácia virtuálnych počítačov.

Parallels Desktop 6. Foto: tuaw.comNástroj tak isto ako v minulej verzii ponúka zadarmo bezpečnostný softvér. Parallels má predstaviť aj novú iPad aplikáciu pre diaľkový prístup k súborom. Medzi minimálnymi požiadavkami Parallels Dekstop 6 je systém Mac OS X 10.5 alebo 10.6 a 1 GB pamäte RAM. Cena má byť rovnaká ako v minulosti, čiže na Slovensku 69 €.

Predchádzajúca, piata verzia softvéru bola uvoľnená v novembri minulého roku a aktualizácie sú vypúšťané približne v ročných intervaloch. Konkurenčný nástroj na virtualizáciu, VMware Fusion, je momentálne na verzii 3, ktorá bola vypustená v októbri minulého roku. Update je teda očakávaný aj pre tento program.

komentáre
 1. Som zvedavy kolko bude stat upgrade. Zo 4ky na 5ku som dal len nedavno 50$ (niekedy okolo vianoc…)…ked bude treba dat zas 50ku tak dakujem pekne….

  0
  0
 2. Hlavne jestli to uz bude korektne podporovat dva monitory. Coherence s dvema monitory bylo nepouzitelny. Zrychleni bych taky uvital.

  0
  0
 3. j4r0: virtualbox. pokial sa nechces hrat, ale realne nieco robit je to bomba a zadara! som max. spokojny a naviac do vboxu-u nainstalujes origos Mac OS X – bez nejakych hackov.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.