Nový iPod touch – kamera na prednej strane (podpora FaceTime), HD video

Po predstavení iPadu a iPhonu 4 sa pozornosť obracia na očakávanú aktualizáciu iPodu touch, ktorá by podľa doterajších skúseností mala prebehnúť niekedy v septembri. Zdrojom špekulácií je viacmenej iPhone 4. Vrámci snahy Apple presadiť FaceTime ako nový štandard pre videotelefonovanie je takmer isté, že ho bude podporovať aj nový iPod touch. K tomu bude potrebná kamera na prednej strane, ktorej umiestnenie je zrejmé aj na obrázkoch súčiastok, údajne patriacich novému iPodu touch. Miesto pre kameru je priamo v strede, čo umožní ešte lepšie zábery. Na iPhone 4 to nebolo možné kvôli tomu, že je v tejto časti umiestnený reproduktor pre telefonovanie.

Ďalšou novinkou by mala byť HD kamera na zadnej strane, túto špekuláciu však popierajú obrázky, na ktorej je HD kamera z iPhonu 4 položená vedľa iPodu touch. Z tohto pohľadu je jasné, že by v ňom pre ňu jednoducho nebolo dosť miesta. Je preto otázne, či sa Apple uspokojí s nižším rozlíšením a kvalitou fotoaparátu, alebo aj iPod touch prejde na nový, hranatejší dizajn, podobne ako iPhone 4. Rovnako možné je aj to, že nový iPod touch tak ako súčasná generácia žiaden fotoaparát mať nebude. V prototypoch aktuálneho iPodu touch sa síce miesto pre fotoaparát objavilo, nakoniec však bolo z neznámych príčin Applom odstránené a do finálneho produktu sa nikdy nedostalo.

iPod touch iPhone 4 kamera
komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.