Nový iPhone a iPod touch si zrejme rozbalili pod stromčekom milióny ľudí

Je zrejmé, že iPhone a iPod touch je častý vianočný darček, avšak čísla, ktoré nameral portál Business Insider naznačujú, že popularita je ešte omnoho väčšia, ako si mnohí myslia.

Ako server ozrejmuje, cez vianočné sviatky pribudlo 1,6 milióna používateľov Facebook aplikácie pre iOS, ktorú si množstvo ľudí nainštaluje na telefón alebo iPod ako jednu z prvých. Kým 24. decembra ráno hlásila aplikácia v štatistikách 55,7 milióna aktívnych používateľov, 27. decembra bolo číslo 57,3 milióna. Pre porovnanie, Facebook for Blackberry, ktorý má momentálne 26,9 milióna používateľov, potreboval na príliv 1,9 milióna obdobie celého decembra. Android nabral za december 4,3 milióna a počas Vianoc bol nárast stále rovnaký.

Rovnako úspešná bola aj iOS hra Tap Tap Revenge. Jej vývojárska firma Tapulous, dnes už patriaca pod Disney, ohlásila, že počas Vianoc zaznamenávala až 45 tisíc stiahnutí za hodinu. Stiahnutí bolo dvojnásobok oproti minulým Vianociam.

komentáre
  1. S tým fb pre iP to beriem, ale fb pre android je katastrofa… kým to načíta newsfeed, aplikácia spadne aj tri krát… preto predpokladám, že ľudia si skôr nainštalujú tweetdeck alebo niečo podobné.

    A ten Tap Tap… tesne pred vianocami vydali 4 časť… myslím že to bude tým že to toľký sťahujú (ako ja napríklad…)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?