Novinky v mobilnom hraní: hardvérové ovládanie pre iPhone, emulátor konzoly PlayStation pre Android

Aj keď dotyková obrazovka iPhonu je celkom citlivá a presná, pri hraní niektorých typoch hier je absencia hardvérových kláves veľmi obmedzujúca. Austrálske štúdio CP Design si to uvedomuje a vytvorilo iPhone Game Pad – obal na iPhone, ktorý obsahuje jedenásť hardvérových tlačidiel usporiadaných veľmi podobne ako na tradičných konzolách. Obal sa pripája k iPhonu cez dock konektor, aby mohol do telefónu vysielať stlačenia. Periféria je zatiaľ len vo fáze konceptu, štúdio momentálne hľadá niekoho, kto by projekt zafinancoval, aby sa mohol dostať do sériovej výroby. Treba upozorniť, že to nie je prvýkrát, čo je podobný produkt vyvíjaný, žiaden z doterajších pokusov sa však nepresadil.

Video s hrou Donkey Kong nájdete v pokračovaní článku.

Dobré správy sú tu aj pre používateľov platformy Android. Programátor Zodttd, ktorý je používateľom iPhonu známy ako tvorca mnohých emulátorov a portov starých hier predstavil emulátor konzoly Playstation 1 na čoraz populárnejší mobilný systém od Googlu. Rovnaký emulátor bol na iPhone dostupný už v roku 2008, vďaka restrikciám Applu sa však nikdy do App Storu nedostal. Google ho ponúka vo svojom Android Markete za 6 dolárov. Vo videu je vidieť, že hra na telefóne Nexus One nebeží dokonale plynulo, na oživenie nostalgických spomienok na legendárneho Crasha Bandicoota však určite stačí.

komentárov
  1. Cudujem sa ze takyto hardware vznika az takto neskoro, kopa hier sa neda hrat lebo prstami si zavadzam a vidim len par cm2 obrazovky.
    Cakal som ze sa taketo objavi hned po tom ako to onoho casu prezentoval Jobs (ze bude mozne pripajat k iphonu rozny hardware tretich vyrobcov)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.