Multimediálny prehrávač videa VLC bude po iPade už čoskoro dostupný aj pre iPhone a iPod touch

Obľúbený multimediálny prehrávač VLC si po iPade nájde svoju cestu aj na iPhone a iPod touch. Vývojári z Applidium, firmy, ktorá za VLC stojí, už vložili univerzálnu verziu iOS aplikácie VLC Media Player do App Store. Po schválení Applom tak bude VLC dostupné pre všetky aktuálne iOS zariadenia.

Aktualizovaná verzia okrem podpory iPhonu a iPodu touch prinesie aj plynulejšie prehrávanie videa vďaka lepšiemu využitiu hardvéru, podporu viacerých video formátov a možnosť otvárať video súbory z Mailu, Safari a iných aplikácií. Ani v novej verzii však nebude možné plynule prehrávať HD video (720p). VLC pre iOS podporuje iPhone 3GS, iPhone 4, iPod touch 3. a 4. generácie a iPad. Staršie iOS zariadenia nie sú podporované kvôli nedostatočnému výkonu pre dekódovanie videa.

O dostupnosti univerzálnej verzie v App Store vás budeme informovať. Medzitým si môžete stiahnuť verziu pre iPad.

komentárov
  1. teoreticky: kebyze mam dropboxe film v divX, prehra mi to ? moze to zniet ako blba otazka ultraneITckara, ale tak cakam na den kedy si prehram divX na iPhone

  2. Divx ti prehra aj OPlayer ktory je na appstore uz dost dlho ;) Ten funguje tak, ze v itunes si cely divx film hodis donho a sputis v iphone.

  3. Titulky a divx to prehra. Pri prehravani na ipade to trochu zo zaciatku seka. Tak asi 5 sekund a potom to prehrava uz plynulo. Robi to aj vam?

  4. 3gs je asi posledny moj iPhone. Je to super stroj ale konkurenacia nespala. V dobe ked si na Galaxy S a inych mozem pozerat hocijake video vratane flashoveho je tento player slaba naplast.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť