iPhone 4: Porovnanie fotenia a nahrávania videa s konkurenčnými smartphonmi

O kvalitách nového fotoaparátu v iPhone 4 ste sa mohli dočítať aj na MacBlog.sk, stránky Macworld.com však prišli s priamym porovnaním iPhonu 4 s ostatnými smartphonmi – nechýba iPhone 3GS, Motorola Droid X, HTC EVO 4G ani Samsung Galaxy. Pre porovnanie sú v teste použité aj jednoduché fotoaparáty od Sony (DSC-WX1) a Samsungu (HZ35W), video sa nahrávalo aj na kompaktnej kamere Flip Video M2120.

Rebríček podľa Macworld.com

Fotky

Ako zdôrazňoval aj sám Steve Jobs počas WWDC 2010, Apple sa rozhodol ísť cestou zlepšovania kvality fotoaparátu, nenaháňa preto stále viac a viac megapixelov, ako je zvykom u konkurencie. iPhone 4 tak podľa Macworldu vyhral v snímaní fotiek oproti všetkým ostatným smartphonom aj napriek tomu, že konkurencia ponúka až 8 megapixelov. Klasické kompaktné fotoaparáty sú však aj naďalej kvalitnejšie ako mobilné telefóny.

Video

V oblasti videa prekonal iPhone 4 nielen všetky smartphony, ale aj kompaktné fotoaparáty. Lepšie video bola schopná urobiť len prenosná kamera Flip Video M2120. Práve v oblasti videa iPhone 4 skutočne exceluje a necháva konkurenciu ďaleko za sebou. Mierne odlišný názor majú stránky Boy Genius Report, podľa ktorých je síce iPhone 4 skutočne kvalitnejší, no Droid X je lepší v kvalite nahrávaného zvuku a presnosti zachytených farieb. iPhone 4 používa pre video formát H.264, vďaka ktorému sú videá nahrané iPhonom 4 až o polovicu menšie ako tie z Droid X. Na nasledujúcich videách máte možnosť vidieť porovnanie nahrávania videa podľa Boy Genius Report:

komentáre
  1. hmm test robení macworld(o ktorého serioznosti hovorí už chyba pri tom samsungu kde píšu, že má 8mpx a pitom má mpx) porovnávaní s dvoma “vybraními” foťakmi a mobilmi, z krotých ani jeden není určení na fotenie(chýba mu blesk) má veľkú výpovednú hodnotu:D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť