Výpadky siete na iPhone 4 sa nevzťahujú len na USA, riešenie možno už dnes

Problémy s výpadkami siete pri určitom držaní, ktorými trpí iPhone 4 mnohí vrátane Steva Jobsa popierajú, napriek tomu je to jedna z najväčších katastrof, ktoré Apple postihli v nedávnej histórii. Aj keď pôvodne nebolo presne zrejmé, či majú výpadky niečo spoločné so slabou kvalitou americkej siete AT&T, dnes už vieme, že sú globálne a postihujú majiteľov iPhonov 4 po celom svete. Tak aspoň hovoria údaje z ankety, ktorá prebiehala cez víkend na serveri MacRumors.

V ankete odpovedalo 30 tisíc ľudí (zapojilo sa 50 tisíc), čiže až 2 % z odhadovaného jeden a pol milióna predaných kusov telefónu. Z nich viac ako polovica, 53,65 %, povedala, že problém so strácaním signálu je na ich iPhone prítomný. Zvyšných 46,35 % problém nepociťuje.

Keď sa výsledky rozdelia podľa krajín, v USA problém postihuje viac ako 54 %. Vo zvyšku sveta, čiže v štyroch krajinách, kde sa iPhone už predáva (Veľká Británia, Nemecko, Francúzsko, Japonsko) problém pociťuje 51,7 % respondentov. Najlepšie je na tom Japonsko, kde sa problém dotýka len približne 37 % ľudí. Keď si teda výsledky zhrnieme, zistíme, že kvalita siete môže ovplyvniť výpadky, avšak len do malej miery.Pokiaľ teda problémy ostanú zo strany Applu neriešené, budú sa po augustovom/sep­tembrovom príchode telefónu na slovenské a české územie určite vyskytovať aj tu. O tom, či bude alebo nebude vypustená softvérová oprava sa vedú debaty. Steve Jobs sa doteraz v mailoch vyjadroval, že strata signálu nie je problémom a stačí telefón inak držať, čo zákazníkom veľa nádeje nedáva. Iné si však myslí AppleInsider, ktorý hovorí, že riešenie problému v podobe aktualizácie iOS 4.0.1 príde začiatkom tohto týždňa, pravdepodobne už dnes.

Opiera sa pritom o oficiálne diskusné fóra Apple, kde sa takto mali vyjadriť zamestnanci technickej podpory Apple. Diskusná téma mala byť neskôr údajne vymazaná. Podľa stránok problém nie je v blokovaní signálu, ale v nedostatočnej flexibilite antény prepnúť, v prípade tienenia, na inú frekvenciu. Podobný problém pociťujú po upgrade na iOS 4 aj niektorí majitelia starších telefónov, čo naznačuje, že aspoň z určitej časti sú výpadky zapríčinené softvérovou chybou.

Zaujímavá je aj ostatná odpoveď Steva Jobsa na otázku od zákazníka. Riaditeľ opäť napísal, že žiadne problémy so signálom nie sú, avšak odporúčil zákazníkovi, aby „ostal naladený“. Ak správu považujeme za hodnovernú, môžeme určite rátať s dohrou zo strany Apple, či už vo forme softvérovej aktualizácie, rozdávania púzdier, alebo iného riešenia.

komentárov
 1. Sony ericsson ma modely telefonov ktore sa pri kazdom pouziti restartuje, ale to sa samozrejme nikde nepise, ved to iba apple je taky neschopny ze nevie spravit dokonaly telefon….

  0
  0
 2. pokial viem, tak na AppleInsider pisal hlavne aj o tom, ze sa zda, ze na iPhone 4 miznu palicky aj vtedy, ked na 3GS nie, ale napriek tomu ma 4ka lepsi signal… Takze aby nebol update hlavne o tom, ze budu svietit vsetky palicky stale :) :)

  0
  0
 3. V Londýně jsem trošku pocítil úbytek signálu jak venku, tak vevnitř, kde opravdu docházelo do 1 minuty od “nesprávného držení” k postupné ztrátě signálu. Někdy prostě ani na ulici nevyhledal O2 UK signál a stále hledal několik desítek minut…
  Ale co jsem letěl letadlem sem a zapnul Letový mód, tak od jeho vypnutí v Ostravě mi to našlo všechny 3 operátory hned a automaticky se iPhone 4 připojil k T-Mobile CZ a problém s držením nikde, ani v budovách, nemám… :-)

  0
  0
 4. Mam 3GS_ko a po update na iOS4 mi neustale preskakuje signal medzi E a 3G. A vela krat ani signal vobec nemam, co sa mi pred tym nestavalo. Tak dufam, ze to je SW chyba, ktoru coskoro odstrania…

  0
  0
 5. no mne tiež vypadava signal na 3GS ,pri 3.1.3. to nerobilo a o ho nemusím ani držať
  ale je pravda že bývam v diere a tu nemam poriadny signal na žiadnom telefone

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.