iPhone 4 – najspoľahlivejší a zároveň najviac náchylný k poškodeniu, ako to vlastne je?

Štyri mesiace po uvedení iPhonu 4 prišla firma SquareTrade, ktorá je nezávislým poskytovateľom záruky pre spotrebnú elektroniku, s prvými správami naznačujúcimi, že iPhone 4 je oproti ostatným telefónom náchylnejší k mechanickému poškodeniu. O mesiac neskôr tu máme od tej istej firmy novú štúdiu, ktorá už zahŕňa viac ako 50 tisíc smarfónov, samozrejme, vrátane iPhonu 4 a jeho predošlej generácie, iPhonu 3GS, a nechýbajú ani smartfóny s Androidom či Blackberry.

Ako už z vyššie uvedeného grafu zrejme tušíte, Apple sa ukázal byť najspoľahlivejším výrobcom smartfónov, v tesnom závese ho nasleduje Motorola. Menej ako 2,5 % majiteľov iPhonov alebo smartfónov od Motoroly hlási v prvom roku chybu (samozrejme, pre iPhone 4 bolo brané do úvahy len obdobie od začiatku predaja), na ďalších miestach sa umiestnili HTC (3,7 %), Blackberry (6,3 %) a na poslednom mieste sú všetky ostatné smartfóny spolu (6,7 %).

SquareTrade štúdia

Trochu odlišná situácia však nastane, ak sa pozriete na druhý graf, ktorý znázorňuje náchylnosť k mechanickému poškodeniu. SquareTrade odhadujú, že až 13,8 % majiteľov iPhonu 4 bude mať v priebehu prvého roku problém s jeho mechanickým poškodením. iPhone 3GS bol voči tomuto problému odolnejší a za prvý rok sa ho podarilo poškodiť len 9,4 % majiteľov. Na druhej strane, konkurenčné smartfóny s Androidom na tom nie sú oveľa lepšie, Motorola a HTC majú zhodne po 12,2 %, ostatné smartfóny 10,2 %, no a najlepšie sa z tohto pohľadu umiestnili telefóny Blackberry (6,7 %).

Čo z toho vyplýva? Majitelia iPhonu 4 sa síce nemusia veľmi obávať toho, že sa ich telefón sám od seba pokazí kvôli výrobnej chybe, ale musia si dávať pozor na to, ako s ním zaobchádzajú. Sklo na prednej aj zadnej strane je v prípade silnejšieho nárazu náchylné k poškodeniu o niečo viac ako telefóny konkurencie a iPhone 3GS.

komentárov
  1. Hm, taktiez to moze byt sposobene odlisnou skupinou uzivatelov. Su taketo testy robene s rovnako ‘zodpovenymi’ ludmi, ci nie?

  2. 2 tomas – pri statistike sa tak nejak rata s tym, ze pokusna skupina je dostatocne velka aby sa jednotlivec a jeho vlastnosti nijako neprejavovali… dolezity je len pocet ludi, nie aky su to ludia :-)

  3. ako som tu uz raz pisal, taketo studie ma vzdy dobre pobavia, napr. veta “… ale musia si dávať pozor na to, ako s ním zaobchádzajú. Sklo na prednej aj zadnej strane je v prípade silnejšieho nárazu náchylné k poškodeniu o niečo viac ako telefóny konkurencie…” je excelentna… ludia, ktory nevedia, ze sklo sa da “silnejsim narazom” rozbit by sa mali liecit a nie kupovat smartfony… nie je vsak iste, ci ich na tuto skutocnost vyrobca upozornil :D

  4. otazka je, ze ci rozbitie HTC vobec hlasia, kedze si proste mozu kupit novy, resp prejdu k inej znacke. Imho to nebude take ciernobiele a jednoduche ako to prezentuju. Predsalen HTC je skor teniska; roztrhne sa, zahodia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.