iLife ’11 – bude videotelefonovanie Facetime podporované na Macu (iChat) a Windowse?

Francúzske stránky Mac4Ever, ktoré už v lete informovali o pripravovanom balíku iLife ’11, pričom nesprávne predpovedali jeho uvedenie už na 7. augusta, teraz prichádzajú so správou o podpore videotelefonovania FaceTime aj na Mac OS X a Windowse. FaceTime je v súčasnosti podporovaný na iPhone 4 a iPode touch 4. generácie, pričom jeho podpora sa očakáva aj v aktualizovanej verzii iPadu, ktorý bude mať integrovanú kameru. Rozšírenie kompatibility aj na Macy a PC by umožnilo telefonovať na tieto mobilné zariadenia aj z pohodlia domácich počítačov či notebookov (a naopak). Na Macu by mal byť FaceTime integrovaný do iChatu ako súčasť balíku iLife ’11. O tom, cez akú aplikáciu by FaceTime fungoval na Windowse, stránky neinformovali.

Obrázok bol prevzatý z MacRumors.com

V správach, ktoré stránky priniesli už v júli tohto roku, a mohli ste sa o nich dočítať aj na MacBlog.sk, boli okrem nesprávneho dátumu uvedenia aj informácie o tom, že iLife ’11 by mal obsahovať 64-bitové aplikácie, výrazne prerobený iWeb a aj jednu úplne novú aplikáciu. Na druhej strane, aplikácia iDVD by mala byť z iLife ’11 úplne vypustená. Správnosť týchto špekulácií, vrátane kompatibility FaceTimu s Macmi a PC, ukáže zrejme až samotné uvedenie iLife ’11, ktoré by malo byť za dverami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.