Google TV už tento mesiac, bude obľúbenejší ako Apple TV?

Začiatok predaja zariadení podporujúcich Google TV je predo dvermi a Google preto spustil nové stránky venované špeciálne tomuto zariadeniu. Cieľom spoločnosti je priniesť do domácností inteligentné televízory schopné okrem tradičného sledovania televízneho vysielania vyhľadávať na internete, spúšťať rôzne aplikácie a celkovo zmeniť zaužívaný koncept, ktorý prevláda vo väčšine obývačiek. Nová Apple TV, ktorá zatiaľ oficiálne aplikácie nepodporuje, má veľmi podobný cieľ. Na rozdiel od Google TV sa však už dostala do domácností a hackerom sa už podaril aj jej jailbreak.

Ako bude Google TV vyzerať? Google nepredstaví vlastné zariadenie, spolieha sa na výrobcov iných značiek. Okrem samotných Google TV set-top boxov od Logitechu budú mať zákazníci možnosť používať Google TV aj vo vybraných Sony televízoroch a Blu-ray prehrávačoch, do ktorých bude integrovaná. Dostupnosť je sľúbená na „neskôr tento mesiac“, presný dátum ani ceny zatiaľ nepoznáme.

Google na stránkach približuje jednotlivé funkcie Google TV. Ako sme už spomínali, hlavnou, avšak zrejme krátkodobou výhodou Google TV oproti Apple TV bude dostupnosť aplikácií vývojárov tretích strán. Zariadenia budú mať aplikácie ako Netflix, Twitter, CNBC, Pandora, Napster, NBA Game Time a Amazon Video On Demand predinštalované už od výroby, podpora aplikácií z Android Marketu pribudne začiatkom budúceho roku.

Google TV nezabúda ani na použitie iPhonov a telefónov s Androidom ako diaľkových ovládačov, vrátane podpory hlasového vyhľadávania. Služba Fling, veľmi podobná funkcii AirPlay od Apple, umožní posielať sledovaný obsah z mobilných zariadení priamo na Google TV.

O budúcnosti tohto trhu rozhodnú už tradične zákazníci. Je totiž otázne, či sú ľudia skutočne pripravení a potrebujú mať napríklad Google vyhľadávanie a internet aj na televízoroch. Keďže ich online svet prenasleduje na ich notebookoch, tabletoch a smartfónoch prakticky neustále, veľa ľudí chce za televízorom jednoducho vypnúť a na všekto ostatné zabudnúť.

Predstavu o funkciách, ktoré Google TV prinesie, si môžete urobiť aj na základe oficiálnych stránok.

komentár
  1. naco jedny predstavia airplay , druhy fling , treti za chvilu xxx , stvrti yyyy , jak keby sa nemohli dohodnut na jednom zauzivanom formate , uzma s tym ser-u !!!

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?