Google Latitude pre iPhone – zdieľajte svoju polohu s ostatnými

Google uviedol novú iOS aplikáciu, Google Latitude, ktorá slúži pre zdieľanie vašej aktuálnej polohy. Okrem zdieľania vlastnej polohy aj po zatvorení aplikácie uvidíte v Google Latitude aj polohu vašich priateľov, ktorí používajú túto aplikáciu na iOS alebo ostatných podporovaných platformách – Android, BlackBerry, Symbian a Windows Mobile.

V aplikácii nájdete aj odkazy pre kontaktovanie vašich priateľov či už ide o telefonát, SMS správu alebo e-mail. Samozrejme, to, s kým budete zdieľať vašu polohu, nastavíte v nastaveniach aplikácie. Aplikácia vás síce na jednej strane zbavuje vášho súkromia, na strane druhej však prináša možnosť stretnúť sa s priateľmi aj vtedy, keď ani netušíte, že sú vo vašom okolí.

Google Latitude je v App Store k dispozícii zadarmo, pre spustenie potrebujete niektoré z kompatibilných iOS zariadení – iPhone 3GS, iPod touch 3. generácie, iPad alebo novšie.

komentárov
  1. Jasne, dokonale sledovanie pohybu ludi. Toto smeruje k novodobemu sledovaniu ludi verejnou formou, ktore isto zneuzije tretia strana … ach kam ten svet speje …a hovorit o vyhodach stretnutia znamych … kto sa chce stretnut ten sa stretne a nepotrebuje ktomu mapku..

    0
    0
  2. je to husteee…ale michal ma tak velku pravdu ze keby to bolo natolko rozsirene medzi ludmi co asi planuju dochadzalo by k nechcenim stretnutiam ludi..

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.