Gizmodo bude spolupracovať v pátraní po nálezcovi strateného prototypu iPhonu 4

Povolenie k domovej prehliadke autora stránok Gizmodo, Jasona Chena, ktorý ako prvý svetu ukázal uniknutý prototyp iPhonu 4, bolo stiahnuté. Vyšetrovatelia sa so serverom Gizmodo dohodli na tom, že budú v pátraní po predajcovi tohoto iPhonu 4 pokračovať spolu. Jasonovi boli všetky zabavené veci vrátane počítačov vrátené. Okrem ochoty spolupracovať zo strany Gizmoda môže byť príčinou pre tento krok aj názor, že zabavenie a prešetrovanie osobných dát redaktora je nezákonné a porušuje ochranu práv žurnalistov.

Jason Chen z Gizmodo bol prvý kto svetu ukázal iPhone 4

Zdá sa, že Gizmodo teda nebude čeliť žiadnym obvineniam, ktorým by mal čeliť „nálezca“ strateného prototypu, samozrejme, za predpokladu, že sa vôbec niekedy nájde. Táto osoba predala iPhone 4 redaktorovi Gizmoda údajne za 5000 USD, čo sa dá považovať za predaj ukradnutej alebo cudzej veci. Stále totiž nie je jasné, či ho skutočne len našiel, alebo k nemu prišiel inou, nelegálnou cestou. Jednoduché zabudnutie tak stráženého a utajovaného prototypu v bare sa zdá byť nepravdepodobné.

komentár
  1. kontrolovany unik je stale aktualna tema, aj ked oficialne sa to nikdy nezisti..

    iPhone ma novy tvar, tak apple chcelo, aby si na neho ludia zvykli..

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.