Bezdotykové ovládanie iPadu bude predstavené už onedlho na CES 2011

Nórska firma Elliptic Labs by mala už onedlho predstaviť na blížiacej sa výstave CES nový spôsob bezdotykového ovládania iPadu. Vďaka rozhraniu, ktoré vysiela ultrazvukové signály do okolia približne 30 centimetrov od iPadu, bude možné ovládať prostredie iPadu napríklad jednoduchým mávaním rukou pred ním.

Ak trochu sledujete dianie okolo herných konzol, toto riešenie vám určite pripomína nedávno predstavené pohybové ovládanie hier na hernej konzole Xbox 360 – Kinect. Aké využitie má takéto ovládanie na prenosnom iPade? Svoje uplatnenie by si malo nájsť napríklad v situáciách, kedy iPad používate počas varenia a kvôli mokrým alebo špinavým rukám ho nemôžete chytať. Rovnako sa takéto ovládanie základných funkcií zíde, aj keď je iPad položený do Docku.

Viac informácií o tejto zaujímavej novinke by sme sa mali dozvedieť už onedlho, CES 2011 začína 6. januára.

komentárov
  1. Genialni? To mi moc neprijde. Z toho videa to vypada, na dost pomale reakce. Moc si ani nedovedu predstavit tech milion gest a td. Samozrejme je to zajimave ale jako prvni vlastovka to zatim podle me moc realne pouzitelne neni.

    0
    0
  2. podla mna je to somarina a ako sa zmienovali aj ostatny tak je to pomale nehovoriac otom ze keby som to niekomu ukazoval ako to funguje prisediaci by dostal zopar faciek …. skvor by som nieco take ale rychlejsie a presnejsie privital v TV alebo monitoroch kde by po pripojeni napr. iPad-u som mohol ovladat funkcie zo sedacky mavnutim ruky … u normal iPad-u mi to pride ako zbytocnost…. alebo najlepsie by bolo prenasat video bezdratovo….

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.