Až 42 % bezpečnostných opráv v Mac OS X 10.6.5 bolo zameraných na Adobe Flash

MacBooky Air boli prvými, ktoré neobsahujú od výroby predinštalovaný Adobe Flash plugin, a čoskoro ich majú nasledovať aj všetky ostatné Macy. Apple sa tak snaží zabezpečiť to, aby mali používatelia nainštalovanú najaktuálnejšiu verziu Flashu, aká je k dispozícii tým, že ju budú musieť v prípade záujmu stiahnuť z internetu.

Predinštalovaný Flash totiž môže v Macoch predstavovať zdroj bezpečnostných chýb, ktoré potom znižujú skóre Apple počítačov v hodnotení ich zabezpečenia. Ak stál Mac na sklade niekoľko mesiacov, riziko sa ešte zvyšuje. To, že Flash skutočne oslabuje bezpečnosť Macu dokazuje aj vyššie uvedený graf. Ako vidíte, až 42 % bezpečnostných opráv v aktualizácii Mac OS X 10.6.5 bolo zameraných práve na chyby súvisiace s Flashom. Okrem zaťažovania procesorov, spôsobovania pádov internetového prehliadača a vybíjania batérie tak Flash predstavuje aj reálne ohrozenie bezpečnosti počítača.

komentárov
 1. Zdoraznujem ze sa jedna o “Security Issues in Mac OS X” a nie “in Flash” , cize sa jedna o bezpecnostny problem applu , ktory ma dependency na flash ale “nesposobuje ich flash” ale Mac OS , bohuzial je to tak :) .

  0
  0
 2. A ja ze preco mi po update na 10.6.5 pri cumeni na video na trubke stuhol cely os x… Doposial sa mi to nestalo a ani som si nepovsimol ziadne security issues s flashom…

  0
  0
 3. naozaj sa cudujem ze nadcasovy steve nepostrehol ze na niekolkych strankach na internete sa zacal pouzivat flash a nepripravil na to vsetky svoje platformy…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.