Apple potvrdil termín očakávaného iPod eventu na 1. september

Apple pred niekoľkými hodinami potvrdil, že konferencia Apple Special Event, na ktorej sa očakáva predstavenie nových iPodov a novej Apple TV sa bude konať stredu 1. septembra. Vyvrátil tak všetky doteraz zverejnené termíny: odhad na 14./15. septembra, ktorý uvádzal All Things Digital, dátum 7. septembra, o ktorom v utorok informoval Bloomberg, alebo odhad na 8. septembra, ktorý naznačovali podmienky Back to School akcie. Konferencia sa uskutoční o desiatej hodine rannej miestneho času, čiže o 19:00 v našom časovom pásme.

Medzi očakávané –noviny– novinky patrí iPod touch s vylepšeným procesorom, fotoaparátom, webkamerou a displejom s dvojnásobným rozlíšením. Uvedený má byť podľa dohadov aj ešte prenosnejší iPod nano a iPod shuffle s malým displejom.

Pozvánka na Apple Special Event, ktorú obdržali médiá. Foto:  Engadget

Pozornosť v poslednom čase upútava aj nová Apple TV. Tá ma byť predávaná za značne nižšiu sumu (99 USD), ktorá by z nej urobila populárny spotrebiteľský tovar. Zariadenie má byť podľa niektorých informácií premenované na iTV, má podporovať aplikácie a byť vybavená Apple A4 procesorom, podobne ako iPhone či iPad.

Na prezentácií bude zrejme ohlásený aj iPhone OS 4.1. Ten má priniesť očakávaný Game Center, opravu chybného fungovania proximity senzoru, úpravy v aplikácii fotoaparát na iPhone 4, zrýchlenie iPhonu 3G a iné drobné zmeny. Vypustený by mohol byť aj iOS 4 pre iPad, ktorý musí zatiaľ multitasking a zložky iPhonu len závidieť.

komentárov
  1. “Medzi očakávané noviny patrí” nie som si istý, ale tuším tam má byť “novinky”.

    Inak sa teším, hlavne na nový Touch, dúfam že aj dizajn bude konečne trocha odlišný od iPhone.

  2. Nový AIR nepředstaví, resp. Apple nemíchá produktové akce. Nesedělo by to z hlediska reklamy. Počítám, že pak udělají zvlášť akci na AIR.

  3. Apple nezvykne na týchto akciách predstavovať nejaké kvantum noviniek. Myslím, že nový iPod touch je istý, asi aj iOS 4.1. Všetko ostatné by som považoval za bonus navyše: nová verzia AppleTV je logický vývoj, ale pochybujem že by to už bolo v produkčnej fáze, update MBA by tiež mohol po dlhom čase prichádzať do úvahy. A niečo ako preview (tobôž vypustenie) iOS 4 pre iPad považujem vyložene za nepravdepodobné.

  4. Znamena to teda, ze ked predstavia novy iPod 1.septembra a akcia Back to School (v podporovanych krajinach – nie u nas) trva do 7.septembra, tak pri objednani povedzme 2.septembra dostanem novy iPod?

  5. Ja si skor myslim ze iOS 4 nebude predstaveny pre iPad a to uz len z dovodu ze pred iOS na iPhone a iPod mali developeri k dispozicii beta SDK, co teraz zatial nemaju. Myslim si ze by to bolo nelogicke robit opacne a predstavit najprv iOS a potom dat developerom sancu nieco na to spravit. Jedine ze by si apple myslel ze uzivatelom budu stacit iPhone aplikacie :)

  6. Podle me apple mohl neco presunout co chtel uvest o prazdninach protoze neplanovane udelali antenagate akci pro media s kterou se asi tak moc nepocitalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?