iPhone 4 v Česku: u O2 iba s viazanosťou, Vodafone nazvládol nápor, T-Mobile stále mlčí

Na Slovensku a v Českej republike sa najnovšie Apple zariadenie, iPhone 4, začne predávať už zajtra. Prvý informoval o dostupnosti a cenách operátor Teléfonica O2. Menší, 16 GB iPhone bude u neho stáť v závislosti od paušálu od 9995 Kč (401 €). 32 GB model bude od 13295 Kč (534 €). Operátor nezverejnil ceny nedotovaných modelov bez viazanosti. Teraz sa ukázalo, že také ponúkať ani nebude. „S ohľadom na obmedzené dodávky zo strany Apple, je ponuka iPhone 4 dočasne obmedzená len pre nových a terajších zákazníkov pri uzavrení zmluvy,“ vyjadril sa pre televíziu ČT24 Martin Žabka, hovorca spoločnosti Teléfonica O2.

Inak to vidí Vodafone, ktorý bude ponúkať od začiatku aj telefóny bez viazanosti. Tie sa budú pohybovať na 15577 Kč (625 €) za telefón so 16 GB pamäťou a 18477 Kč (742 €) za dvojnásobnú kapacitu. Vodafone spustil dokonca aj internetový predaj o deň skôr s doručením hneď v piatok. Akcia mu ale nakoniec veľmi nevyšla. Cez svoju Facebook stránku operátor informoval zákazníkov, že sa stretli s technickými problémami. Neskôr objasnil, že dôvodom bol obrovský nápor zákazníkov, ktorý zapríčinil krátko po polnoci pád stránky. Znovu sa ju sprevádzkovať podarilo až o tretej hodine ráno.

Vodafone ponúka v eShope predpredaj iPhonu 4

Český T-Mobile, ktorý Apple telefón ponúkal aj v minulosti, teraz len jeden deň pred uvedením stále mlčí. Minulý rok to bol práve T-Mobile, ktorý ceny v Českej republike oficiálne zverejnil ako prvý. Tentokrát zrejme čaká na poslednú chvíľu, aby mohol prekonať svoju konkurenciu. Bude to však zrejme len o vlások, veľmi rozdielne ceny sa neočakávajú.

komentáre
  1. Tak český T-Mobile už ceny na internetu má. A opravdu to vypadá že čekal aby překonal svou konkurenci – nejdražší cenou :D

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.