Apple potvrdil (ne)kompatibilitu Game Center s niektorými iOS zariadeniami, služba je pripravená na spustenie

Apple pridal na oficiálnych stránkach venovaných službe Game Center informácie o kompatibilite s jednotlivými iOS zariadeniami. Sklamaní ostanú majitelia iPhonu 3G (samozrejme, aj iPhonu prvej generácie) a iPodu touch prvej generácie, ktorí nebudú môcť túto službu na svojich zariadeniach využívať. Hlavnou príčinou vynechania iPhonu 3G, ktorý ako jediné z opomenutých zariadení podporuje iOS 4 (s obmedzeniami), sa zdajú byť problémy s výkonom. iPod touch 2. generácie je už totiž oproti iPhonu 3G mierne výkonnejší a napriek tomu, že bol pôvodne taktiež vypustený zo zoznamu kompatibilných zariadení, ho Apple neskôr opäť pridal.

Stránky TiPb naviac priniesli informácie, podľa ktorých Apple resetoval Game Center a odstránil všetky používateľské účty vrátane zoznamov priateľov. Príčinou je príprava na oficiálne spustenie služby pre verejnosť, čo sa stane spolu s uvedením iOS 4.1. Doteraz mohli službu testovať len vývojári v rôznych betaverziách, ktorí budú musieť pozvánky svojim priateľom v Game Center posielať odznova.

Game Center pre iPhone a iPod

Čo vlastne Game Center je? Ide o sociálnu službu určenú používateľom hrajúcim hry na iPodoch touch alebo iPhonoch. Zastrešená Applom uľahčí vytváranie kompletných rebríčkov najlepších hráčov, vytváranie a zúčastňovanie sa online súbojov, získavanie rôznych odmien a vyhľadávanie tých správnych protihráčov. Podobný model okrem PC hráčov (napríklad Steam, dostupný aj na Macu) určite dobre poznajú aj majitelia herných konzol Xbox (služba Xbox Live) alebo Playstation 3 (Playstation network).

komentárov
  1. Ale to ma uz rozculuje, ze k iPhone 3G sa Apple zacina obracat chrbtom. Ale co uz. Na games Center som sa tesil, teraz si musim nechat zajst chute. Dakujem.

  2. @radosquo @fefe vy ste ocakavali kolkorocnu podporu stareho telefonu? ved Apple ponukal plnu podporu sa mi zda az tri roky ak to dobre ratam. Ini vyrobcovia skoncia s podporou tvojho telefonu pri jeho predaji. Toto mi uz pripada nezmyselne nariekat, ze trojrocny mobil nedostane nejaku novu funkcionalitu. Ved Apple je firma, ktora musi aj zarabat a neustalym vylepsovanim starych telefonov to asi nedocieli. A rovnako obmedzujuci je hardver

  3. No hrajte narocnejsi hry s openfeint nebo crystal zapnutymi. Zacne se to trhat a hratelnost jde do haje. iP3G ma slabsi cpu nez iPod Touch 2gen. iP3G do posledni chvile mezi podporovanymi byl, takze pravdepodobne jde o “lepsi vubec nez blbe”. Takze, kdyby to tam dali, prskali byste, kdyby to tam nedali, prskali byste taky. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?