Aplikáciu Facebook používa na iPhone a iPode touch 100 miliónov ľudí

Server 9to5mac upozorňuje, že Facebook aplikácia pre iPhone prekonala hranicu 100 miliónov aktívnych používateľov (s aktivitou aspoň raz za mesiac). Toto je veľmi úctyhodné číslo, keď uvážime, že Apple len v júni ohlasoval 100 miliónov predaných iOS zariadení, z ktorých je už určite značné percento nefunkčných alebo nepoužívaných. Vysoké číslo dosiahol Facebook možno aj preto, že z jedného zariadenia sa niekedy prihlasuje aj viac používateľov. Celkový počet používateľov na tejto sociálnej sieti je pol miliardy, znamená to teda, že z iOS zariadenia sa prihlasuje až každý piaty.

Facebook a Apple však paradoxne nemajú najlepšie vzťahy. Pôvodný vývojár Facebook aplikácie, Joe Hewitt, vývoj vzhľadom na dlhé časy povoľovania updatov vzdal v novembri minulého roku. Šéf App Storu sa vtedy na Twitteri vyjadril, že jeho odchod nikoho netrápi.

Stránka upozorňuje aj na ďalší míľnik – 250 tisíc aplikácií v App Store. Dokopy sa na App Store ukázalo už takmer 300 tisíc rôznych aplikácií, 50 tisíc z nich však prestali ich vývojári ďalej ponúkať alebo ich stiahol Apple.

komentárov
  1. Vysla nova verzia aj dnes ale akosi ma problemy. Nefunguje dobra chat a su problemy s prihlasenim, zobrazovanie profilu a pod. Takze neotestovany update :(

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.