Tip: slovenský meninový kalendár v iPhone

Tým, ktorým chýbal v iPhone alebo iPode touch slovenský meninový kalendár, už viac nemusí. Nový meninový kalendár však neprichádza klasicky v podobe ďalšej aplikácie, ktorá by zaberala miesto na springboarde, ale v oveľa bystrejšej forme – ako odoberaný kalendár.

Inštalácia je teda veľmi jednoduchá, stačí ísť do Nastavení, vybrať Maily, kontakty, kalendáre, Pridať účet potom Iný a nakoniec Pridať odoberaný kalendár a vpísať adresu: iphone.none.sk/sk­.ical (slovenské meniny) alebo iphone.none.sk/cz­.ical (česká verzia kalendára).

Meniny sa potom pridajú do štandardnej zabudovanej aplikácie Kalendár, kde sú organizované ako samostatný kalendár, čiže môžu alebo nemusia byť videné spolu s ostatnými udalosťami. Rovnako (pokiaľ nenastavíte inak), vás každý deň bude alarm upozornovať na meniny nasledujúceho dňa.

Meniny v iPhone vyvinul Peter Mackovčiak a nájdete ich na iphone.none.sk.

komentárov
 1. dobrá vec, ale iné ma trápi. po synch s iMacom mi v iphone ukazuje Všetky kalendáre, Kalendár z iMacu a ešte aj Kalendár MobileMe a ja by som chcel len jeden, lebo sa mi všetky automaticky synchronizujú cez MobileMe. Má niekto podobný problém???

  0
  0
 2. ja prave taky koukam ze je to prezentovany jako novinka, chapu ze takhle reseny to novinka je, ale diky svatkum v app iCal sem svatky v kalendari mel pred par lety i nokii 6310i.

  0
  0
 3. Ja na tom nevidim nic zle, ze nase kalendare niekto objavil az teraz. Ja mam svoj SK kalendar od zaciatku, teda od 1. iPhonu z USA, napriek tomu mozno kopec veci v iPhone (3G) nemam, lebo nemam cas sa neustale v to sparat…

  0
  0
 4. Na googli je zdielany slovensky meninovy aj sviatkovy kalendar. Staci si ich pridat medzi svoje kalendare. Ak mate ucet na google a synchronizujete si aj kalendar s iphonom, tak je toto myslim najrychlejsie a najjednoduchsie riesnie… mozno aj najelegantnejsie, ale to uz mozno zniem ako Jobs na keynote-och :-)

  0
  0
 5. ja som to isiel zadavat den pod ni rucne a tato aplikacia mi uz dlho chybala a mozem len pochvalit, podakovat a …….. usetril si mi casuuuuuuu!

  0
  0
 6. Pre Paly – ak by tento úžasný dátum nebol taký významný, ani ty by si nepísal do tejto diskusie, ale niekde na zemiakovej brigáde by si sníval o tom, aké by to bolo slobodne si pokecať. Vážme si kurva tento dátum.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť